V ťažkých podmienkach za obhajobou bronzu

Október 2007 / Prečítané 2144 krát
   Obhajkyne extraligového bronzu z uplynulej sezóny, volejbalistky VTC Pezinok, vstúpili do nového ročníka 6. októbra hladkou výhrou 3:0 v Žiline. V súčasnosti majú bilanciu tri víťazstvá a dve prehry, mrzieť ich môže najmä domáca prehra so ŠG Nitra 0:3, naopak cenné je víťazstvo na pôde Senice.
   S prípravou začali 30. júla. Ako to už býva, niektoré hráčky kolektív opustili (Osvaldová, Kručovská, Turkovičová), na prvom tréningu sa však trénerovi Ladislavovi Popelášovi hlásili aj nové dievčatá. Viac o príprave už hovorí tréner: ,,Absolvovali sme týždňové kondičné sústredenie na Záhorí a dva antukové turnaje, v českom Kojetíne a v Senici. Inak sme sa pripravovali len v domácich podmienkach na našich antukových ihriskách. Dôležité v príprave bolo sformovať nový kolektív, keďže k nám prišli nové hráčky. Museli sme riešiť problémy s telocvičňou, najskôr sme trénovali v telocvični v Rači, potom sme si upravili našu halu a trénujeme v provizórnych podmienkach."
l Súčasťou prípravy bol aj Pezinský strapec...
Na tradične kvalitne obsadenom turnaji sme, žiaľ, obsadili posledné, 6. miesto. Ale bola to pre nás výborná súčasť prípravy, hrali sme vyrovnané zápasy s Budapešťou a Koperom, ostatní boli výrazne nad naše sily. Dievčatá však získali veľa skúseností, mohli sa čosi naučiť. Turnaj bol výborne zorganizovaný, po všetkých stránkach splnil vysoké kritériá.
l Môžete nám predstaviť nové hráčky? Ako vidíte tohtoročné družstvo?
Za tri odchádzajúce hráčky sme hľadali adekvátne náhrady a verím, že sa nám to podarilo. Novými sú smečiarky Kristína Grófová z Nového Mesta a Adriana Valachová z Púchová, blokárka Nina Klempová z ,,béčka" Doprastavu a Katarína Pozorová z Malaciek na univerzál. Zdá sa mi, že oproti minulému roku je tu lepšia a súdržnejšia partia, možno je to aj podmienkami.V minulej sezóne sme mali hádam najlepšiu prihrávku v lige a myslím, že by sme ju znova mohli mať výbornú. Veľmi ma tiež teší, že v kádri ostala Lucia Ridzoňová.
l S akými cieľmi ste vstúpili do novej sezóny?
Ako obhajcovia bronzu si nemôžeme dávať nízke ciele, minimálne semifinále by sme radi zopakovali. Bude to však ťažké, aj vzhľadom na tréningové podmienky. Liga sa navyše veľmi pomenila a vyrovnala, každý môže poraziť každého, bude to zaujímavé. My pôjdeme od zápasu k zápasu s jasným cieľom – byť do 4. miesta.
   Slovo sme dali aj novej viceprezidentke VTC Zuzane Maxiánovej-Tobiášovej, ktorá má v klube na starosti volejbal, aby nám povedala viac o problémoch s halou: ,,Do funkcie som nastúpila v júni. Hala bola rozbitá, ale hovorilo sa, že v októbri bude hotová. Bohužiaľ, momentálne sa v nej nepracuje. Robili sa projekty, otvorili sa piliere a zistilo sa, že sú drevené takže by novú strechu neudržali. Celý kolotoč vybavovačiek a projektov sa musel teda začať odznova, my len čakáme, nevieme čo bude a kedy sa začne v hale pracovať. Upratali sme ju a v bojových podmienkach tam trénujeme, no neviem čo bude, keď sa tam naozaj začne robiť. Na pezinských školách nám nevyšli v ústrety, čo ma mrzí."
l Prezraďte nám, aké máte ciele vo funkcii viceprezidentky?
Desať rokov som pôsobila v Slávii UK ako trénerka mládeže. Po presťahovaní do Pezinka som sa začala zaujímať o dianie vo VTC, navyše v extraligovom družstve mám dcéru. V júni bola voľba nového prezidenta VTC keďže Ľ. Stražay už nemal záujem kandidovať. Prezidentom sa stal Peter Grič, ja som viceprezidentka pre volejbal. Podujala som sa na to, lebo nikto iný nemal záujem a chcela som pracovať v tejto funkcii. Mojím cieľom je udržať klub na tej úrovni ako doteraz: chceli by sme sa udržať na horných priečkach v extralige, chceme tiež rozšíriť mládežnícku základňu, tu vidím veľké rezervy. No a samozrejme, v prvom rade musíme vyriešiť problémy s halou.
(pr)
 

Ohodnoťte článok: