Senior forum

Október 2007 / Prečítané 2124 krát
   Mesto Pezinok v spolupráci s Jednotou dôchodcov, Klubmi dôchodcov z Pezinka a Kultúrnym centrom usporiadalo podujatie Fórum seniorov za účasti hostí z partnerských miest – Mladej Boleslavi (ČR), Izoly (Slovinsko) a Neusiedl am See (Rakúsko). Pozvaní boli aj seniori z maďarského Mosonmagyaróváru, ale na stretnutie nakoniec neprišli.

Pohľad na účastníkov Seniorfóra.   

V piatok 12. októbra sa zišli všetci účastníci v Dome kultúry. Najskôr bola inštalovaná výstavka ručných prác seniorov zo zúčastnených miest. Potom sa uskutočnilo slávnostné otvorenie a ďalší dopoludňajší program vyplnili workshopy. Boli zamerané na ukážky výroby keramiky, vianočných pohľadníc, šperkov z drôtu, zdobenie medovníkov a kraslíc, ale mohli sa naučiť aj piesne zúčastnených národov a základy spoločenského tanca.
   Poobede bolo premietanie filmov predstavujúcich partnerské mestá a galaprogram, v rámci ktorého mohli účastníci prezentovať vlastnú tvorbu. Túto možnosť využili len Slováci a Česi. Pezinok reprezentovali súbory Jasienka-Šafráni a Obstrléze.
Tanečný workshop. Večer bola Seniorpárty s priateľským posedením pri hudbe a víne.
   Podujatie malo za cieľ prehĺbiť kontakty a spoluprácu medzi seniormi rôznych národov. Toto sa podarilo, i keď nie všetci pozvaní prišli. Tí, čo sa na podujatí zúčastnili mali zo stretnutia veľmi dobrý dojem, bolo to aj vďaka našim seniorom, ktorým ani tentoraz nechýbala dobrá nálada, trpezlivosť, schopnosť porozumieť si a komunikovať so svojimi zahraničnými rovesníkmi.

Ohodnoťte článok: