Pripomenuli sme si Deň cestovného ruchu

Ing. Eva Lupová / Október 2007 / Prečítané 2658 krát
   Aj tohto roku sa zapojil Pezinok do osláv sviatku milovníkov cestovania so zámerom prezentovať miestnu ponuku cestovného ruchu, najmä novinky. Program začal o 11.00 hod. predstavením projektu Otvorený región na pôde Stredného odborného učilišťa na Komenského ulici. Žiaci školy v spolupráci so Strednou vinohradnícko-ovocinárskou školou v Modre zaujali účastníkov nielen rozprávaním o pozoruhodnostiach nášho kraja, ale aj vlastnoručne pripravenými regionálnymi gastronomickými špecialitami.

Vynovená Fortna

    V poobedňajších hodinách bola v Mestskej vínotéke otvorená výstava jedálnych lístkov stravovacích zariadení z Pezinka a partnerských miest Neusiedl am See a Mosonmagyaróvár. Po nej žiaci Základnej umeleckej školy Eugena Suchoňa v Pezinku predstavili verejnosti uličku Fortna v novom šate – s maľbami okien a dverí starých obchodíkov Pezinka z minulých storočí (obuvník, pekár, lekáreň, veštica...). Svojimi dielkami na projekte participovali: Lukáš Peťko, Dáša Šilhárová, Pavla Brichtová, Magdaléna Drahovská, Martin Vajsábel, Marína Horváthová, Mirka Čapkovičová, Anička Juráková, Adriana Fodorová, Nikol Rýdza, Petra Ptáková, Katka Jantulová, Nikola Kotesová, Zuzana Fandlová, Katka Kvetková, Zuzana Kvetková, Katarína Popelková, Pavlína Holická, Daniela Mituchová a Tomáš Slivka.
    V programovej ponuke bola i návšteva židovského cintorína na Slnečnej ulici, ,,cestovanie" po Slovinsku prostredníctvom fotografií účastníkov tohtoročného cyklomaratónu, ďalej degustácia vín v Mestskej vínotéke a deň vyvrcholil nočnou prehliadkou Pezinka pod vedením mestského sprievodcu. 
(EL)

Ohodnoťte článok: