Skromný basketbalový návrat do extraligy

September 2007 / Prečítané 1924 krát
Káder MBK Pezinok

Po minulej sezóne odišli: Vladimír Kuznecov, Jozef Suchoň, Stanislav Sobota, Martin Rýdzi, Ondrej Haviar a Lukáš Blažek.
Ostali: Andrej Lukjanec, Branislav Brliť, Libor Došek, Richard Urland, Marek Kozlík.
Noví hráči:
Peter Mičuda
z Interu Bratislava (35 rokov, 205 cm), Dušan Snopko z Opavy (31, 195), Tomáš Holešovský z Ústí nad Labem (28, 189), Adam Lukšík, Lukáš Petráš, Lukáš Sečeň (všetci z mládež. kategórií). Na skúške je rozohrávač Tomáš Michálik, odchovanec Pezinka, ktorý bol tri roky v USA.

   Pezinok sa po štyroch rokoch vracia do basketbalovej extraligy. O pár dní štartuje jej nový ročník. MBK Pezinok privíta v prvom kole, 29. septembra, na novej domácej palubovke BK Casta SPU Nitra. Počas leta v ŠH SOU na Komenského ulici, kde sa bude extraliga hrávať, položili novú palubovku, zavesili nové koše. Ako sa na sezónu pripravujú hráči sme zisťovali u nového trénera Milana Černického.
   – V prvom rade musím poďakovať pezinským funkcionárom, že mi umožnili v auguste i septembri plniť si povinnosti pri reprezentácii. Počas mojej neprítomnosti viedol družstvo môj asistent Andrej Lukjanec, o kondičnú prípravu sa staral kondičný tréner, takže verím, že po tejto stránke sme dobre pripravení. Viem si predstaviť, že by sme absolvovali aj nejaké sústredenie, ale v Pezinku sú na prípravu vyhovujúce podmienky, takže som celkom spokojný. Navyše sme odohrali aj dosť zápasov s kvalitnými súpermi.
l Aký káder máte k dispozícii? Aké zmeny nastali oproti minulej sezóne?
Na slovenskú extraligu je tu taký priemerný káder, ale verím, že sa nám ho ešte podarí vhodne doplniť. Je tu niekoľko starších, skúsených hráčov, tiež zopár mladých, chýba mi však stredná generácia. Na mojom predchádzajúcom pôsobisku, v Spišskej Novej Vsi, sa veľmi dobre robilo s mladými hráčmi, mali tam celú mládežnícku pyramídu. Potešilo by ma, keby sa viac mladých ,,tlačilo" do mužského tímu. Čo sa postov týka, na rozohrávke nás posilnil Holešovský, ktorý má už niečo odohraté, dopĺňať ho budú mladí odchovanci Michálik a Lukšík. Na krídle je veľmi skúsený Andrej Lukjanec, medzi skúsených môžem zaradiť aj Snopka, ktorý sa po niekoľkoročnom pôsobení v Čechách vrátil na Slovensko. O miesto na ihrisku iste zabojujú mladí Kozlík, Urland a Petráš. Pod košom sa budeme opierať o výkony Petra Mičudu, dopĺňať ho budú Došek s Brliťom a mladý Sečeň. Práve na miesto podkošového hráča by som ešte privítal jednu posilu.
l S akými ambíciami vstupuje Pezinok do extraligy?
Sme skromní, neviem odhadnúť silu družstva ani silu ligy, ktorá bude asi veľmi vyrovnaná. Náš cieľ je dostať sa do play-off, čiže byť do 8. miesta. Uvidíme ako nám vyjde vstup do súťaže a či sa ešte posilníme. Pevne verím, že sa nám to podarí a budeme si môcť dať aj vyššie ambície. Ďalším cieľom je čo najviac šancí dať mladým hráčom.
l Čím chcete do hľadiska prilákať divákov?
Verím, že najlepšou pozvánkou pre divákov bol prípravný zápas s americkou univerzitou Tennessee. Doma chceme vyhrávať, hrať agresívne a útočne. Verím, že sa od začiatku chytíme a získame si fanúšikov na svoju stranu.
l Čo vás osobne podnietilo k návratu do Pezinka?
Pezinok dôverne poznám, dlho som tu hrával i trénoval. Mám tu veľa známych a priateľov, bol som štyri roky preč a chcel som sa vrátiť, i keď to nebola jediná ponuka. Pezinok je basketbalové mesto a som rád, že sa vracia do najvyššej súťaže. Niektorých hráčov dobre poznám, preto verím, že sa nám bude spoločne dariť. Verím tiež, že trojuholník funkcionári – tréneri – hráči bude fungovať a budeme opäť zapĺňať športovú halu.
 (pr)

Ohodnoťte článok: