Pezinčanka Ivana Poláčková sa stala víťazkou televíznej speváckej šou Môj najmilší hit

September 2007 / Prečítané 4621 krát
   IVANA POLÁČKOVÁ je študentkou UK v Bratislave, kde študuje odbor liečebná pedagogika, so zameraním na muzikoterapiu. Je viacnásobnou víťazkou speváckych súťaží Spieva celý Pezinok a Malokarpatský slávik. Vyhrala súťaže Študentská nôta v Bratislave, Zlatá črievička v Partizánskom, Zlíntalent v Zlíne (ČR), Universe talent v Prahe. Po víťazstve v konkurze, účinkuje v hlavnej úlohe v muzikáli Mušketieri na Novej scéne.
 
    S veľkým úspechom pre 22-ročnú Pezinčanku Ivanu Poláčkovú sa skončila televízna spevácka súťaž Môj najmilší hit. Diváci ju mohli vidieť cez letné mesiace v lukratívnom čase v piatok na STV 1. Ivanka sa dostala až do finále, kde na základe hlasovania divákov (prišlo takmer 260 tisíc hlasov) vyhrala rozdielom 400 hlasov. Je to ďalší obrovský triumf mladej speváčky v jej úspešne sa rozvíjajúcej kariére. Krátko po skončení súťaže sme sa s Ivankou stretli a položili jej niekoľko otázok.
l Čo vás viedlo k tomu, prihlásiť sa do televíznej súťaže Môj najmilší hit?
– Inšpiroval ma k tomu otec, zdôvodnil to tým, že mám celkom úspešnú spevácku kariéru, ale málo sa o mne na Slovensku vie. Do súťaže sa prihlásili stovky záujemcov, nakoniec som bola jednou z desiatky finalistov.
l Aké boli vzťahy medzi súťažiacimi?
– Spočiatku rezervované, nepoznali sme sa, nevedeli sme, čo si môžeme jeden k druhému dovoliť. Potom sa to uvoľnilo, navzájom sme sa obľúbili a držali si palce.
l S ktorým zo súťažiacich ste si najviac rozumeli?
– Ozaj som si rozumela so všetkými, najviac mi však bolo ľúto keď vypadol Oto. V zákulisí bol takou našou psychickou oporou, rozdával okolo seba dobrú náladu, veľmi nám to pomáhalo. Inak, každý z nás bol povahovo iný, režisér bol iste s výberom spokojný.
l Zo začiatku sa zdalo, že vašim veľkým súperom bude Peťo...
– Vyzeralo to, že bude v záverečnej dvojke. Vo štvrtom kole však nečakane vypadol, boli sme z toho všetci šokovaní. Chlapec má ale pred sebou sľubnú budúcnosť, keď nepoľaví, raz bude z neho veľká hviezda.
l Aké vzťahy ste mali so štábom a porotcami?
– So všetkými dobré. Členovia štábu boli perfektní a porotcovia tiež.
l Nemali ste problémy s výberom pesničiek?
– Stále mi dávali pesničky Mariky Gombitovej, spev s veľkými výškami, bolo to náročné, ale výsledok bol dobrý.
l Počas súťaží nebolo vidieť v hľadisku vašu mamu...
– Nebolo to preto, že by mi nefandila, ona len nemá rada kamery. Samozrejme, úspech mi priala, doma mi bola veľkou oporou a dodávala mi silu, aby som to všetko zvládla. Som jej veľmi vďačná, to isté platí aj o ocinovi.
l Príprava na každé kolo bola iste neľahká...
– Po každom kole, v sobotu, sme robili dokrútku pre najbližšie živé vysielanie a dostali sme aj pesničku z obálky. Do stredy sme mali čas, aby sme sa ju naučili. Vo štvrtok sme prišli do Bratislavy, tu sme každý asi hodinku pracovali s hlasovou pedagogičkou, povedala nám svoje pripomienky. V ten istý deň bola prvá skúška na pódiu a výber oblečenia. V piatok od rána druhé skúšanie na pódiu a záverečná generálka v oblečení na večer. O dvadsiatej sa išlo naostro v priamom prenose.
l Aké pocity ste mali vo finále?
– Bola som dosť nervózna, uvedomovala som si, že všetko sa už končí, treba urobiť posledný rozhodoujúci krok. Hlásila sa i únava. Myslím si však, že som dosiahla to, čo som chcela. Pekný zážitok mám najmä z duetu s Marcelom Palonderom.
l Oslavy po súťaži boli veľké?
– Po programe bola v televízii recepcia, na ktorej boli všetci finalisti, viacero celebrít a zaujímavých ľudí. Dali sme si tortu, aj niečo z ďalšieho občerstvenia. Porozprávali sme sa, pospomínali a zaželali sme si, aby sme sa skoro znovu stretli. Doma to bolo klasické, zišla sa rodina, spoločne sme si pripili.
l Čo vám dala súťaž?
– Chcela som sa zviditeľniť, to sa stalo. Píše sa o mne v novinách a časopisoch, aj keď s obsahom nie som vždy spokojná.
l Istý bulvárny denník v súvislosti s vami napísal, že vás zvýhodňovali a finalistka Majka mala na záverečné kolo ťažké srdce.
– Boli to veľmi nespravodlivé invektívy redaktora, úplné klebety a výmysly. Pokiaľ ide o hodnotenie bola tam notárka, teda k žiadnemu podfuku či omylu nemohlo dôjsť. Už pred finále v tomto denníku uverejnili článok, ktorým ovplyvňovali verejnosť a chceli mi odlákať divákov. Myslím si však, že ľudia, ktorí ma počuli spievať alebo ma poznajú, nepochybujú o mojich speváckych kvalitách. A pokiaľ ide o Majku, tá vôbec nebola po finále sklamaná, za úspech považovala, že sa dostala až do posledného kola. Mali sme sa veľmi radi, po celý čas ma považovala za staršiu sestru a od začiatku som bola jej favoritkou na víťazstvo.
l Aké ceny ste získali?
– Okrem 100-tisícovej dovolenky, fotoaparát a súčasťou zmluvy je návšteva rôznych televíznych relácií, v ktorých vystúpim ako hosť a budem spievať.
l Vaša ďalšia spevácka kariéra?
– Predovšetkým chcem úspešne natočiť svoj prvý album, na spôsob amerického country, zdá sa mi, že to zatiaľ na Slovensku nik neurobil.
l Tešíte sa na vystúpenie na Vinobraní?
– Áno, veľmi sa teším. Svojím vystúpením sa chcem poďakovať Pezinčanom, že mi držali palce a posielali hlasy. Zaspievam aj pesničky zo súťaže. V programe budem účinkovať s Erikom Ňarjašom, ktorého ľudia videli tancovať v Let´s dance s Mariannou Boučkovou.
Milan Oravec
 

Ohodnoťte článok: