Sezóna vo vynovenom amfiteátri

September 2007 / Prečítané 1852 krát
   Po ročnej prestávke bol znovu pre verejnosť sprevádzkovaný amfiteáter. Je v novom šate, vďaka investíciam mesta Pezinka. Pevne veríme, že sa nájdu ešte prostriedky na zvukové zariadenie, brány a obnovu oplotenia.
   Máme nové sociálne zariadenia, sedadlá, osvetlenie, prístupové chodníky, javisko. Stálo to nemalé peniaze, ale návštevnosť cez letné mesiace potvrdila, že to nebola zbytočná investícia. Letné premietanie v amfiteátri má v Pezinku dlhoročnú tradíciu a obyvatelia oň majú veľký záujem.
  Sezónu sme začali 30. júna, ihneď po ukončení rekonštrukcie, a skončila sa 2. septembra. Uskutočnilo sa 65 predstavení, na ktorých sa zúčastnilo 10 915 divákov. Počasie nám vcelku prialo, našťastie na nosných filmoch bolo pekne. Pre dážď sme nemohli premietnuť sedem filmov. Vďaka suchému letu sme tentoraz vôbec nemali starosti s komármi.
   Ďakujeme návštevníkom, nielen za to, že navštívili náš amfiteáter, ale aj za to, že sa nevyskytli prejavy vandalizmu.
   Najúspešnejšie filmy leta: Shrek Tretí (1879 divákov), Simpsonovci vo filme (1652), Harry Potter a Fénixov rád (1535), Piráti Karibiku: Na konci sveta (865), Smrtonosná pasca 4.0 (698), Vratné láhve (576). Pre zaujímavosť, na filme Simpsonovci bolo na jednom predstavení 1028 divákov.
Timotej Matiaško, vedúci kina
 

Ohodnoťte článok: