Polc na Európe tesne za medailou

Peter Roman / August 2007 / Prečítané 1540 krát
    Najlepší slovenský horský cyklista, Pezinčan Filip Polc, prežíva momentálne úspešné obdobie. Pred dvomi mesiacmi sme písali o jeho triumfe na pretekoch Speed of Wheels v nemeckom Wiilingene, kde zvíťazil v konkurencii svetovej špičky. V nedeľu 22. júla triumfoval na slovenskom šampionáte v zjazde vo Veľkej Rači a zaknihoval si tak ďalší domáci titul. Hneď nasledujúci víkend, 28. a 29. júla. reprezentoval Filip Slovensko na majstrovstvách Európy v gréckom meste Elatohori. V sobotňajšej súťaži vo four crosse vypadol v jazde o postup medzi najlepších 16 a napokon skončil na 19. mieste. Všetko si však vynahradil v nedeľu v zjazde. Najskôr vyhral kvalifikáciu, vo finále však urobil drobné chybičky, ktoré mu napokon vyniesli 4. miesto, čo je určite úspech, hoci v celkovom poradí napokon na víťaza stratil len 1,3 sekundy!
   V nedeľu 5. augusta štartoval 25-ročný Pezinčan vo Francúzsku na pretekoch série Maxxis cup kde v zjazde obsadil 10. miesto.
    Ďalším potvrdením Filipovej výbornej formy posledných týždňov bol mestský zjazd v rakúskom Kremsemunsteri, kde v konkurencii približne 150 pretekárov zvíťazil. Ide o atraktívne podujatie priamo v uliciach mesta, kde jazdci zdolávajú schody, skoky z dreva, klopenky či iné prekážky. Na tomto podujatí navyše bola mokrá trať, čo taktiež zvýšilo atraktivitu.
   V nasledujúcich týždňoch čakajú na Filipa ďalšie preteky, na ktorých, veríme, bude aj naďalej dokazovať svoju dobrú formu. 
(pr)

Ohodnoťte článok: