Softballový pohár do Plzne

Peter Roman / August 2007 / Prečítané 1762 krát
Zo súboja Zágreb Giants - MaSK Pezinok (6:5)   Na softballovom ihrisku v areáli ZŠ na Fándlyho ulici sa v dňoch 4. a 5. augusta konal 2. ročník Pezinského softballového pohára. Zišla sa ňom kvalitná konkurencia, okrem domáceho MaSK Pezinok aj dva české tímy Slávia Plzeň a Smečci Ostrava, švajčiarsky Die Hards Ženeva a Zagreb Giants z Chorvátska.

Zo súboja Zágreb Giants - MaSK Pezinok (6:5)


   Víťazom turnaja sa stal účastník českej 1. ligy Slávia Plzeň, ktorý bral tento turnaj ako prípravu pred štartom jesennej časti súťaže. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo bývalých softbalistov, Smečci Ostrava, ktorí už hrajú len pre zábavu, avšak stále majú svoju kvalitu. Tretie miesto obsadili Die Hards Ženeva, za nimi boli Zagreb Giants. Pezinčania obsadili posledné, 5. miesto, keď dva zápasy prehrali len tesne o jeden bod. Získané skúsenosti s kvalitnými protivníkmi však určite v budúcnosti zúročia. Z každého mužstva na konci turnaja ocenili najlepšieho hráča, spomedzi Pezinčanov sa táto pocta ušla Tomášovi Kratochvílovi.
   Viac o turnaji nám prezradil jeden z organizátorov z radov MaSK, Martin Moravčík: ,,Bol to 2. ročník turnaja, ktorý bol v Pezinku, predtým ho organizovali v Trnave, my sme ho odtiaľ prebrali. V súčasnosti je to jediný softbalový turnaj na Slovensku. Konkurencia sa zišla ozaj kvalitná, Záhreb je popredné chorvátske družstvo, tam ten softbal veľmi napreduje, boli tu kvalitné české tímy. Osobitnou kapitolou sú Švajčiari zo Ženevy. Boli tu aj minulý rok, tento rok na jar pomáhali v príprave slovenskej reprezentácii, cítia sa tu ako doma. Je to družstvo zložené z bývalých softbalistov, ktorí pracujú vo firmách a na ambasádach v Ženeve. Majú skvelého 64-ročného nadhadzovača, ktorý bol kedysi špičkovým hráčom. Výkony nášho družstva ovplyvnilo zranenie nadhadzovača, to je kľúčový člen družstva"
  
l Ako boli zahraniční účastníci spokojní s podmienkami, ktoré v Pezinku našli?
Všetkým sa páčilo, robili sme všetko pre to, aby tu boli spokojní a dobre sa cítili. Spravili sme aj posedenie všetkých družstiev. Niektoré družstvá nám za organizáciu poďakovali. O rok chceme v lete určite zorganizovať aj ďalší ročník. Jediným problémom je, že máme krátke ihrisko, ale inak si ho všetci pochvaľovali, najmä antuková časť.
 l Zrejme aj pezinským softbalistom slúžil turnaj na prípravu na domácu súťaž. Ako sa im v nej darí?
   – Je to tak. Po jarnej časti sme na 2. mieste. Na jeseň, pravdepodobne začiatkom októbra, budeme hrať finále ligy s Košicami.
(pr)

Ohodnoťte článok: