Hasičský šampionát prvýkrát v Pezinku

Mjr. PO Peter Ronec / August 2007 / Prečítané 1550 krát
  V dňoch 3. a 4. júla sa uskutočnili v Bratislave a Pezinku 35. Majstrovstvá Slovenskej republiky s medzinárodnou účasťou v hasičskom športe. Pezinok hostil účastníkov slovenského šampionátu po prvý raz. Okrem Slovákov súťažili hasiči z Bulharska, Maďarska a Ukrajiny.
   Na hasičskom štadióne pri Rozálke prebehla prvá súťažná disciplína – výstup na vežu hákovým rebríkom. V tejto, jednej z najťažších súťaží, dosiahli najlepšie výsledky reprezentanti Ukrajiny, ktorí obsadili všetky tri pódiové miesta. Až na ďalších dvoch, štvrtej a piatej priečke, sa umiestnili Slováci M. Trška a V. Štinčík. Víťaz N. Zub dosiahol čas 14,64 s.
   Na podujatí sa zúčastnili ako hostia – primátor Pezinka Oliver Solga, predstavitelia krajov, Obvodného úradu v Pezinku, poslanec NR SR a viceprimátor Ján Čech a iní.
   Ďalšie súťaže pokračovali na štadióne Interu v Bratislave. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil i premiér SR Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák.
   V disciplíne beh na 100 metrov s prekážkami prvé tri miesta opäť obsadili Ukrajinci. Víťazný Beľčenko dosiahol čas 16,03 s. Aj v štafete 4 krát 100 metrov dominovali suverénni Ukrajinci (60,82 s.) pred Slovákmi (60,94 s.) a Bulharmi (63,31 s.).
   V kráľovskej disciplíne – požiarny útok, si prvenstvo vybojovali Slováci (30,39 s.) pred Bulharskom (38,92 s.) a Ukrajinou (42,78 s.).
   Slovenský šampionát vyhralo družstvo Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Poprad (292,34 s.) pred OR HaZZ Trenčín (306,50 s.) a ZHU G4S Fire Services (307,00 s.).
   Ocenenie víťazom odovzdali podpredseda vlády R. Kaliňák a predstavitelia HaZZ SR a Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR.
Peter Ronec
 

Ohodnoťte článok: