Spomienka na Koncerty mladosti

August 2007 / Prečítané 1901 krát
Dáša Andrtová-Voňková   V sobotu 11. augusta sa pod gestorstvom Občianskeho združenia Pezinské rozprávkové divadlo, uskutočnila spomienka na Koncerty mladosti po tridsiatich rokoch, ktoré v Pezinku pripravila skupina mladých ľudí, organizovaných v klube Atlas.
   Hoci išlo o obdobie tvrdej normalizácie, v preplnenom pezinskom amfiteátri v rokoch 1976 a 1977 vystúpili Vladimír Merta, Petr Lutka, Vlastimil Třešňák, Jaroslav Hutka, Vladimír Mišík + ETC, Jaro Filip + trio, Collegium musicum, Energit, Fedor Frešo a iní.
   Na spomienkovom koncerte pod holým nebom v Schaubmarovom mlyne ako prvá vystúpila prvá dáma českej alternatívy Dáša Andrtová-Voňková. Potom prišiel na pódium Marián Varga, ktorý svojim nenapodobiteľným štýlom upútal publikum a dostal ho do varu. V hudobnej časti ešte potom vystúpili And Meditating Four Joža Barinu a na záver gitarový virtuóz René Lacko s kapelou.
   Počas koncertu sa uskutočnil krst knižky Koncerty mladosti ´76, ´77 – Československý Woodstock, autorov Pavla Boriša, Jána Štrbu a Petra Bittnera. Krstilo sa netradične, odtlačkami pohára namočeného v červenom víne.
   Súčasťou spomienkovej akcie je aj výstava fotografií Jána Štrbu v Mestskom múzeu. Návštevníci si môžu na nej pozrieť čiernobiele fotografie z dvoch ročníkov Koncertov mladosti. Výstava potrvá do 13. septembra.
(mo)

Ohodnoťte článok: