Ad: Miesto programov sledujeme tabuľky

August 2007 / Prečítané 1658 krát
   V minulom čísle Pezinčana sme uverejnili článok Miesto programov sledujeme tabuľky, v ktorom sme kritizovali prevádzkovateľa káblovky spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, že sa na televíznych obrazovkách v Pezinku u viacerých programov často objavujú tabuľky s označením vysielaného programu. O vyjadrenie sme požiadali hovorcu spoločnosti Jaroslava Kolára, ktorý nám 1. 8. 2007 napísal:
  – Časť divákov káblovej televízie od spoločnosti UPC v niektorých týždňoch mohla zaznamenať na svojich obrazovkách tabuľky s údajmi o práve vysielanom programe. Išlo o zobrazenia s údajmi o servisnom hlásení v prípade poruchy prijímacieho zariadenia a tieto zobrazenia sú iba dočasné.
   Spoločnosť UPC aj z tohto dôvodu od stredy 1. augusta pristúpila ku kompletnej výmene vysielacích technológií, čoho súčasťou je aj výmena uvedených prijímacích zariadení, ktorá do budúcna zabráni zobrazovaniu spomínaných hlásení. Výmena technológií vzhľadom na požiadavky a potreby softvérových korekcií nového systému potrvá niekoľko dní, nemala by však spôsobiť žiadne prerušenie pri poskytovaní služby káblovej televízie. Po tejto úprave siete budú môcť diváci sledovať káblovú televíziu v najvyššej možnej kvalite.
   Spoločnosť UPC neustále skvalitňuje svoje služby, o čom svedčí pravidelné obohacovanie programovej ponuky o nové atraktívne kanály, ako je aj uvedenie vysokorýchlostného internetu chello pre obyvateľov Pezinka.
   Čo sa týka českej stanice Nova, spoločnosť UPC mala a má záujem o jej zaradenie do programovej ponuky. Je to však otázka autorských práv a verejnosti známeho záporného stanoviska TV Nova, pre ktoré túto stanicu legálne nemá v ponuke žiadny poskytovateľ služby platenej káblovej televízie. Kým sa stanovisko TV Nova nezmení, vysielanie tejto stanice ani pri najväčšej vôli nebudeme môcť pridať do ponuky, rovnako ako ani ostatní operátori.
   Spoločnosť UPC však pravidelne obohacuje programovú ponuku a v tomto trende bude pokračovať naďalej – už čoskoro sa diváci káblovej televízie v Pezinku môžu tešiť na nové kanály, o ktorých zaradení budeme informovať priebežne. K tomu treba pridať ešte jedno príjemné prekvapenie, o tom ale nabudúce.
(r)

Ohodnoťte článok: