Novinky na tohtoročnom Vinobraní

August 2007 / Prečítané 2198 krát
   Hoci základná myšlienka Vinobrania – oslava vína ako kráľovského nápoja a vzdanie holdu ľuďom, ktorí sa podieľajú na jeho výrobe, je dominantná na všetkých pezinských oberačkových slávnostiach, organizátori sa snažia každý rok program tohto podujatia obohatiť o niečo nové. Čo to bude tento rok?
   Škálu sprievodných podujatí Vinobrania tohto roku rozšíria: v premiére – odborný seminár Kto je kto v cestovnom ruchu v Bratislavskom samosprávnom kraji (uskutoční sa 21. 9. o 9.30 hod. na Mestskom úrade v Pezinku), Pezinský permoník – medzinárodná výstava minerálov, fosílií a drahých kameňov (21. – 23. 9. v Dome kultúry), Výstava vinohradníckej, záhradnej a komunálnej techniky, spojená s predvádzaním (21. – 23. 9. na verejnom priestranstve na rohu Trnavskej a Šenkvickej cesty (oproti replike sochy slobody) a už tradične – Fyzulnačka – medzinárodná súťaž vo varení fazuľovej polievky; z pripravovaného programu prezradíme: Abba (z Čiech), Dušan Grúň, Peter Lipa, Diabolské husle a iní.
   V otváracom ceremoniáli dostanú priestor na prezentáciu aj najlepšie vína z Pezinka, či malokarpatského regiónu, ktoré sa dostali do Národného salóna vín alebo Siene slávy malokarpatských vín za rok 2006.
   V alegorickom sprievode prisľúbili účasť okrem tradičných hostí tiež Obec Báhoň v reprezentačnom zložení, Cech keramikárov Slovenska so svojim cechmajstrom v historickom oblečení, príde aj zemepán Pezinského panstva Peter I., Kráľovná vína a dokonca aj Ján Kupecký.
   Po ročnej prestávke program Vinobrania v Pezinku spestrí Cech pekárov, ktorý bude na námestí vo veľkoplošnom stane v rámci pekárskej šou ponúkať chlieb a pekárske výrobky ako vhodnú potravinu k vínu.
   Viac o programe bude na plagátoch a www.pezinok.sk .
(EL)