Čechomor zaplnil amfiteáter

August 2007 / Prečítané 3299 krát
 Azda už teraz prídu o pár stupňov chladnejšie dni, horúčav sme si už užili dosť. Pravda, pre rekreantov sú horúce slniečko a vyhriata voda na kúpanie ideálne, horšie sa teplo znáša na pracoviskách, najmä keď sa nedá zľaviť z pracovného tempa.
   Strapce skorších odrôd hrozna dozreli, vinohradníci ich postupne zberajú, v pivniciach už kvasí mušt, je tu obdobie burčiaka a zrenia mladého vína. S prvými oberačkami prichádza aj Vinobranie, ktoré budeme mať v tomto roku 21. – 23. septembra. Jeho prípravy sú už v plnom prúde, a ako píšeme vo vnútri čísla, návštevníkov čaká ešte bohatší program ako po minulé roky.
V posledných dňoch augusta už deti, ale aj ich rodičia, myslia na školu. Bezstarostnému prázdninovému šanteniu je pomaly koniec, začne sa zháňanie učebných pomôcok a školské povinnosti. Na školách sa na príchod detí už nejaký týždeň starostlivo pripravujú, čo sa dá zlepšujú, deti sa môžu tešiť na nových kamarátov, ktorí k nim prídu zo zrušenej školy na Holubyho ulici.
   Aj keď cez leto je, vraj, pre médiá uhorková sezóna, vôbec sme si to pri tvorbe tohto čísla neuvedomili. Už sme si zvykli, že u nás v Pezinku sa stále čosi deje...
Milan Oravec


   V súčasnosti to už musí byť poriadny trhák, aby zaplnil pezinský amfiteáter. Hoci pri nedávnej rekonštrukcii znížili jeho kapacitu na 1000 sedadiel, aj tak ho nedokáže naplniť priemerný koncert či filmové predstavenie.
   Veľké vrenie na kultúrnom poli spôsobili prípravy i samotný koncert výnimočnej českej kapelky Čechomor. Záujem o koncert sa stále stupňoval, nakoniec prišlo toľko ľudí, že kapacita amfiteátra bola primalá. Nie všetkým sa ušli sedadlá, niektorí si sadli na zem, či postávali vzadu.
   Návštevníci koncertu boli spokojní, nakoniec to prezradila aj výborná nálada, ktorá zavládla v hľadisku. Českí muzikanti, hoci hrali v Pezinku prvý raz, si hneď od začiatku získali priazeň divákov, ktorí tlieskali, spievali, tancovali.
   V úvode koncertného programu zaujala aj predkapela Karpatské horké, ktorej sympatické vystúpenie diváci ocenili spontánnym potleskom.
V stredu 15. augusta sme teda opäť zažili krásny večer pri kultúre, na ktorú sa vždy vyplatí prísť, a zrieknuť sa času a pohodlia pri sledovaní televízie. 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: