Matej Čupka 9. na ME

Júl 2007 / Prečítané 2111 krát
   V pezinskej Judohale sa 16. 6. konala Medzinárodná Veľká cena Pezinka v džude dorastencov. V konkurencii 115 pretekárov zo šiestich krajín sa predstavili aj domáci džudisti z 1. Judoclubu Pezinok. Najlepšie si z nich počínal Matej Čupka, ktorý vo váhovej kategórii do 73 kg nenašiel premožiteľa a vybojoval zlatú medailu. Vo finále zdolal klubového kolegu Mateja Bočkaya.
   Práve Matej Čupka reprezentoval Slovensko, Pezinok i 1. Judoclub Pezinok na júlových majstrovstvách Európy v džude dorastencov v hlavnom meste Malty La Valletta. V konkurencii 31 pretekárov obsadil 9. miesto, keď po víťazstvách v 1. a 2. kole postúpil do štvrťfinále kde podľahol neskoršiemu majstrovi Európy Sorlimu z Turecka a v repasáži ho nepustil ďalej Semenko z Nemecka. Trénerom Slovenskej reprezentácie bol Jozef Tománek, ktorý je zároveň aj hlavný tréner 1. Judoclubu Pezinok.
   Pezinskí džudisti bodovali aj v nedeľu 1. júla na Brnenskom pohári 2007, na ktorom štartovali pretekári z ôsmich krajín. Medzi dorastencami, vo váhovej kategórii do 81 kg zdolal vo finále Matej Čupka svojho brata Jakuba, Matej Bočkay zasa nenašiel premožiteľa v kategórii do 73 kg a s prevahou zvíťazil. Medzi mužmi sa najvýraznejšie presadil Roman Brunovský, ktorý v kategórii do 90 kg obsadil 2. miesto. Karol Alföldy vo váhe do 66 kg skončil piaty a Adam Uherek obsadil po dvoch výhrach a dvoch prehrách konečné 7. miesto. 
(jcp)
 

Ohodnoťte článok: