Nový Život víťazom vydareného turnaja

Júl 2007 / Prečítané 1977 krát
   V sobotu 30. júna 2007 sa na ihrisku TJ Baník Pezinok uskutočnil 12. ročník populárneho turnaja v minifutbale NOVÝ ŽIVOT CUP 2007, Memoriál Milana Bacigála. Za pekného letného dňa vybehlo na trávnik spolu 20 mužstiev z Pezinka, Bratislavy, Trnavy, Piešťan, Modry a Šurian.
   Po bojoch v základnej skupine postúpilo najlepších osem družstiev do štvrťfinále a z neho potom víťazi do semifinále. V ňom na seba narazili vlaňajší finalisti Nový Život Pezinok, ktorí zdolali obhajcu minuloročného prvenstva Bororo Modra 3:2, v druhom semifinále porazili Devils Pezinok po tuhom boji Eurest Bratislava 3:1.
Víťazné družstvo Nový Život Pezinok.

   V súboji o 3. miesto Bororo Modra vyhrali nad Eurestom Bratislava 4:1. Vo finále sa stretli družstvá, ktoré na turnaji ani raz nezaváhali a tak sa čakal zaujímavý boj o prvenstvo.
   I keď výsledok bol napokon jednoznačný, na trávniku sme videli vyrovnaný boj o každú loptu a veľa dramatických situácií pred oboma bránkami. Nový Život Pezinok sa radoval z celkového triumfu po finálovom víťazstve nad Devils Pezinok 6:1.
   Najlepším brankárom turnaja sa stal Filip Simon (Nový Život), najlepším strelcom Viktor Melišík (Nový Život), cenu pre najsympatickejšie mužstvo si odniesli hráči z mužstva Cajlané a cenu fair play mužstvo Eurest Bratislava. Ceny najúspešnejším mužstvám a hráčom odovzdal poslanec NR SR a viceprimátor Pezinka Ing. Ján Čech.
   Organizátori ďakujú všetkým sponzorom, osobitne TJ Baník Pezinok a Mestu Pezinku za pomoc a podporu pri organizácii turnaja, ako i všetkým ľuďom, ktorí sa podieľali na zdarnom priebehu turnaja. Poďakovanie patrí i všetkým fanúšikom dobrého športu a kuchárom, ktorí tento rok navarili až sedem kotlov tradičného gulášu, čo svedčí o popularite tohto športového podujatia. Veríme, že o rok sa všetci opäť stretneme a zažijeme podobnú, ak nie lepšiu poslednú júnovú sobotu, ako tento rok. 
J. Nagy

Ohodnoťte článok: