Návraty privítali aj Kyjovčanov

Mgr. Miroslava Sandtnerová / Júl 2007 / Prečítané 2494 krát
Ľudová hudba FS Lipka z Dubovej    V prvú júlovú nedeľu sa opäť priestor pred Zámockým parkom rozozvučal tónmi ľudovej hudby. Po piatykrát sa tu uskutočnil Malokarpatský festival tradičnej kultúry NÁVRATY. Okrem folklórnych súborov z regiónu sa na ňom zúčastnili aj hostia z Kyjova – detský folklórny súbor Kyjovánek a Národopisný súbor Javor. Okrem nich vystúpili – folklórna skupina Obstrléze z Klubu dôchodcov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku, detský folklórny súbor Juríček z Vajnor, Vajnorský okrášľovací spolok a Ľudová hudba FS Lipka z Dubovej. Milým oživením na úvod bolo aj vystúpenie speváčky Valérie Kašperovej zo Stulian (okres Bardejov) – laureátky súťaže o Cenu Janky Guzovej.
   Na Návratoch okrem dobrej hudby a tanca nesmeli ani tentoraz chýbať špeciality tradičnej kuchyne, ktoré pripravili šikovné gazdinky z Klubu dôchodcov na Sládkovičovej ulici v Pezinku. Okrem toho sa ukážkou tradičných remesiel predstavili aj výrobcovia z Budmerickej izbičky, pod vedením Aleny Kadlečíkovej.
Folklórna skupina Obstrléze z Pezinka   Novinkou tento rok bola propagácia aktivít v Kyjove a jeho okolí, ktorou sa prezentovali hostia z južnej Moravy. Hlavnými organizátormi podujatia boli Komunitná nadácia Revia a Malokarpatské múzeum v Pezinku. Partnermi boli Mesto Pezinok, Kultúrne centrum Pezinok, České centrum a Veľvyslanectvo ČR na Slovensku, Dexia Banka Slovensko, IVECO Slovakia, Vitis Pezinok a Wertheim Safes Ltd. V mene organizátorov im za podporu ďakujeme.
Mgr. Miroslava Sandtnerová,  Malokarpatské múzeum
 

Ohodnoťte článok: