Dychovky v preši

Júl 2007 / Prečítané 1573 krát
   Organizátori 7. ročníka medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb DYCHOVKY V PREŠI – Dychová hudba Cajlané, Kultúrne centrum Pezinok a Fanklub DH Cajlané, hlásia, že podujatie je už pripravené. Uskutoční sa v dňoch 17. – 19. augusta a opäť sľubuje skvelú umeleckú úroveň.
   Pozvanie na tohtoročný festival prijali dychové orchestre zo slovinskej Izoly, z Rakúska, Česka a zo Slovenska. V súťažnej časti vystúpia – Gemerčanka, Skalanka, Bojnická kapela, Štefanovjanka, MV Sarasdorf (Rakúsko) a domáca Grinavanka. Ako hostia budú účinkovať: orchester z Izoly, veľký mládežnícky orchester ZUŠ Letovice (Česko) a obľúbená Stříbrňanka (Česko), ktorá bude zabávať na večernej veselici.
   Predseda festivalu František Féder nám o podujatí povedal:
,,Usilujeme sa o to, aby náš festival bol ozajstným sviatkom, aby naše mesto v tom čase doslova žilo dychovou hudbou. My organizátori, ale samozrejme aj zúčastnené orchestre, máme za cieľ získať si srdcia Pezinčanov, milovníkov dychovej hudby. Aj v tomto roku k nám prichádzajú skvelí muzikanti a interpréti, uvidíme krásne kroje, vypočujeme si obľúbené pesničky. Verme, že nám vyjde počasie, aj keď si myslím, že dobrá dychová hudba vždy oblohu vyčistí a dostatočne ohreje srdcia svojich nadšencov."
   Podujatie sa už tradične uskutoční na nádvorí Pezinského zámku. 
Ceny vstupeniek:
sobota – II. sprievodné koncertovanie, 17.00 – 20.30 hod. – 25 Sk
nedeľa – hlavný program, 14.00 – 22.30 hod. – 100 Sk,
nedeľa – koncert DH Stříbrňanka – 50 Sk. Môžete si ich od 1. augusta zakúpiť aj v predpredaji na vrátnici v Dome kultúry.

program podujatia

Ohodnoťte článok: