Miesto programov sledujeme tabuľky

Júl 2007 / Prečítané 1750 krát
Rušivé tabuľky na TV obrazovke.  Prevádzkovateľ káblovky firma UPC Slovensko, s.r.o. mnohých Pezinčanov už dlhší čas riadne vytáča. Na ich televízne obrazovky sa totiž v obraze viacerých staníc (Eurosport, Galaxie sport, Discovery, Zone club, Zone reality, Jetix, Film+) často servirujú tabuľky, ktoré znemožňujú sledovanie programov. Toto musí divák strpieť celé hodiny, akoby sa o funkčnosť a kvalitu signálu nikto nestaral. Stáva sa tiež, že namiesto obrazu na zvolenej stanici nájdete oznam: Nemáte oprávnenie na sledovanie tohto programu. Čo si má o tom divák myslieť?
   Tento stav trvá už hodne dlho a oprávnene sa pýtame, za čo vlastne UPC platíme? Účtuje prevádzkovateľ oprávnene dosť vysoké poplatky za nedostatočné služby?
   Výhrady máme aj k výberu televíznych staníc. Prečo medzi nimi chýbajú u susedov najsledovanejšie TV stanice – Nova či ORF 1? Mnoho divákov má v obľube motoristické podujatia – preteky MS F1, avšak po zrušení prenosov na Markíze, zostali zákazníci UPC v Pezinku bez týchto podujatí (môžu sledovať iba záznam na Galaxii sport vo večerných hodinách). Nemohla by byť v rozšírenom balíku TV staníc aspoň jedna, na ktorej by sme si mohli preteky F1 pozrieť v priamom prenose? Berie sa ohľad pri výbere staníc aj na záujmy divákov? 
(mo)

Ohodnoťte článok: