Tri zlaté medaily z Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov

Jún 2007 / Prečítané 1705 krát
   V nedeľu 27. mája sa uskutočnilo 3. kolo 1. SNL v džude mužov. Pezinský tím mal za súpera AŠK Slávia Trnava, v priebežnom poradí druhý tím tabuľky. Naši džudisti, v zložení Alföldy, Vinohradský, Valovič, Uherek, Tománek, M. Randl a Jurčík pod vedením Jozefa Tománka ml. podali kvalitný a oduševnený výkon a presvedčivo zdolali Trnavčanov 10:4. V prvom zápase bodovali Alföldy, Uherek, Tománek, Randl a Jurčík, v druhom Valovič, Uherek, Tománek, Randl a Jurčík.
   Týmto víťazstvom si pezinskí džudisti pripísali na svoje konto prvé dva body v tomto ročníku, keďže v prvých dvoch kolách podľahli favoritom z Banskej Bystrice a Bratislavy. V ďalšom priebehu ligy privíta 1. Judoclub Pezinok Žilinu (13. 10.) a v novembri pocestuje do Martina. Úloha Pezinčanov je jasná – nezaváhať, nestratiť ani bod a vybojovať si čo najlepšiu pozíciu pred vstupom do play-off.
   Koncom mája sa v Michalovciach uskutočnila Medzinárodná veľká cena v džude žiakov, za účasti pretekárov zo šiestich krajín. V kategórii mladších žiakov do 34 kg reprezentoval 1. Judoclub Pezinok Richard Randl, ktorý si v silnej konkurencii vybojoval krásne 3. miesto. Pre tohto mladého talentovaného pretekára to bola dobrá príprava na Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších žiakov, ktoré sa konali 2. júna v Bratislave. R. Randl vo svojej váhovej kategórii nezaváhal a získal zlatú medailu. Okrem neho sa stali majstrami Slovenska aj Jakub Klamo (do 38 kg) a Róbert Hotový (do 46 kg). Strieborné medaily pridali Patrik Švábek (do 38 kg) a Tomáš Štetiar (do 42 kg) a tretie miesto obsadil Patrik Koncz v hmotnosti do 42 kg. Medzi mladšími žiačkami vybojovala v kategórii do 40 kg druhé miesto Lucia Tibenská. 
(sš)

Ohodnoťte článok: