Šachisti bilancovali

Máj 2007 / Prečítané 2204 krát
   Pezinskí šachisti ukončili sezónu 2006/2007 rokovaním v šachovej miestnosti domu dôchodcov na Hrnčiarskej 44 v nedeľu 22. apríla. Predseda klubu Jozef Pták vo svojej správe konštatoval, že sezóna dopadla vcelku úspešne. Družstvo A pod vedením Michala Silvia obsadilo v 2. lige 4. miesto, družstvo B pod vedením Tibora Pobudu obsadilo v 4. lige tiež 4. miesto, C mužstvo pod vedením Vladimíra Navaru vyhralo 5. ligu a mužstvá D a E v nej skončili v strede tabuľky. Veľmi pozitívne bol hodnotený šachový turnaj o pohár Richarda Rétiho, pezinského rodáka. Zúčastnilo sa na ňom 78 šachistov z celého Slovenska i zahraničia, medzi nimi aj štyri ženy a osem žiakov. Víťazom turnaja sa stal náš licenčný hráč Robert Tibenský, slovenský reprezentant. Mrzelo nás, že v domácom prostredí nevyužilo príležitosť zahrať si viac domácich hráčov. Za prípravu a priebeh turnaja si pochvalu zaslúžia Michal Silvio, Tibor Pobuda, Karol Pospíchal, Tibor Lenčucha a Vladimír Navara. Musíme poďakovať Mestu Pezinku, primátorovi O. Solgovi za finančnú podporu turnaja ale aj za jeho dôstojné otvorenie. Taktiež naše poďakovanie patrí sponzorom VÚB Pezinok, LON s.r.o., FIAT Pezinok a mnohým ďalším, ktorí tento turnaj podporili finančne alebo vecnými cenami.
   Výdavky za minulú sezónu činili 75 366 Sk. Žiadali sme mesto o príspevok 53 700 Sk a boli sme naozaj prekvapení príspevkom 5000 Sk, ktorý nám schválili poslanci MsZ. Na sezónu 2007/08 je návrh rozpočtu 115 400 Sk. Je to naozaj neznalosť poslancov, alebo tých, ktorí to takto navrhli, o športovom dianí v Pezinku alebo je to niečo iné? Chápeme, že peňazí nie je dosť, ale treba objektívnejšie a citlivo rozdeľovať peniaze. V druhej lige už budú aj pre náš klub povinné elektronické hodiny, čo je investícia 27 500 Sk a je to naše hlavné navýšenie. Mesto zo žiadaných financií oddielov malo na rozdelenie 58 percent, šachistom pridelilo iba 9 percent. Napriek tomu sa nevzdávame, budeme bojovať a naše ciele chceme splniť. Chceme získavať sponzorov a tiež získavať od darcov 2 percentá z daní, vyzývame tiež pezinských podnikateľov, aby nám pomohli preklenúť nepriaznivú finančnú situáciu a podporili nás.
   Vyzývame tiež šachistov z Pezinka a okolia, aby sa prihlásili a posilnili naše rady, prípadne si len tak prišli zahrať šach každý štvrtok od 18.00 hod. v Dome dôchodcov na Hrnčiarskej ul. 44. Všetkých šachistov pozývame na 1. ročník Memoriálu Richarda Rétiho, ktorý bude v nedeľu 3. júna v Dome kultúry v Pezinku od 9.00 hod.
   Aj napriek tomu, že nová sezóna bude ťažšia, veríme, že kvalita našej činnosti bude lepšia a budeme dobre propagovať náš klub aj mesto Pezinok.
(jp)
 

Ohodnoťte článok: