Volejbalová sezóna s bronzovým leskom

Peter Roman / Máj 2007 / Prečítané 1609 krát
   Veľmi úspešné zakončili boje v play-off volejbalistky pezinského VTC. V dramatickej sérii s Doprastavom zvíťazili v rozhodujúcom piatom súboji na súperovej palubovke 3:1 a získali tým tretíkrát v histórii klubu bronzové medaily. S odstupom niekoľkých dní sme oslovili trénera Ladislava Popeláša, aby nám priblížil priebeh úspešnej sezóny: – Do súťaže sme vstúpili veľmi dobre. Hoci sa dievčatá iba spoznávali, tvoril sa nový kolektív a hľadali sme zostavu, vyhrali sme prvých šesť zápasov. Držali sme si vysoký štandard a základnú časť sme napokon zakončili na 2. mieste, keď sme prehrali len dva zápasy. V nadstavbovej časti sme boli tri veľmi vyrovnané tímy, okrem nás aj Doprastav a Slávia VM. Táto časť bola veľmi vyrovnaná, o konečnom poradí sa rozhodovalo až v poslednom kole. Ak by sme boli v Košiciach vyhrali bez straty setu tak sme mohli byť druhí, napokon sme však skončili tretí a do play-off sme išli z ťažkej pozície.
l Vo štvrťfinále ste narazili na Sláviu VM, v tejto sezóne tradičného súpera...
Áno, túto sezónu sme s nimi hrali trinásť zápasov. Dievčatám som veril, veď doma sme ich porážali a vonku to bolo vyrovnané. Veľa sme sa venovali taktike, snažili sme sa dobre pripraviť. Myslím, že rozhodlo naše bojovnejšie srdce, prejavil sa aj dobrý kolektívny duch a napokon sme Sláviu zdolali prvýkrát aj na ich palubovke, práve v rozhodujúcej chvíli. V semifinále nás čakala Senica, súper akoby z inej galaxie, nabitý legionárkami, s podstatne vyšším rozpočtom. Nemali sme preto veľké oči, som rád, že sme zvládli aspoň domáci zápas a pezinskí diváci mohli vidieť toto kvalitné družstvo. V sérii o bronz nás čakal ďalší súper, s ktorým sme sa stretli viackrát v tejto sezóne – Doprastav. Súper bol podľa mňa miernym favoritom, odohrali kvalitnú semifinálovú sériu. Po nevydarenom prvom zápase sme sa zomkli, dievčatá som psychicky podporil, aby sa uvoľnili a urobili sme aj niektoré taktické zmeny, na čo súper nezareagoval. Ďalšie dva zápasy sme jasne vyhrali, dobre sme mali rozohratý aj 4. zápas, no poľavili sme a napokon sme ho prehrali. V piatom dueli na súperovej palubovke sme ale opäť zabrali a po víťazstve 3:1 sme napokon získali bronzové medaile. Sezónu môžem teda hodnotiť pozitívne, ako úplne úspešnú.

l Ako hodnotíte účinkovanie v európskom pohári?
Nie som príliš spokojný s našim účinkovaním v skupine pohára CEV. Nemali sme síce veľké ciele, ale chceli sme poraziť aspoň družstvo Kalesija z Bosny. Hoci sme s Brnom aj Könizom podali dobré výkony, prehra s Bosniačkami ma mrzí.

l Vy ste v Pezinku pracovali prvú sezónu. Aké podmienky ste tu našli?
Išiel som sem v podstate do neznáma, hoci prostredie som trochu poznal. Prístup vedenia klubu aj podmienky sme mali na veľmi dobrej úrovni, z tohto pohľadu sme nemali žiadne problémy. Trošku ma sklamalo divácke zázemie, minulý rok som vídal plnú halu, teraz keďže sme hrali vo veľkej hale SOU, tak to bolo trochu iné. Myslím, že sme hrali veľmi dobrý, atraktívny volejbal a divákov mohlo prísť aj viac.

l Ktoré hráčky vás uspokojili najviac a ktoré sklamali? Aké zmeny nastanú v kádri?
Sila družstva bola hlavne v jeho kolektívnom duchu. Najväčšou oporou bola Lucia Ridzoňová, ktorá preukázala veľké skúsenosti, dlhodobo dobré výkony podávala aj Lenka Osvaldová, ale takto by som mohol menovať skoro celý káder. Nesklamal nikto, ale na viac má určite Turkovičová. Čo sa týka zmien, nerátame s Osvaldovou, ktorá končí školu a končí sa jej aj zmluva. Odídu asi aj ďalšie dve hráčky, ktoré však ešte nechcem menovať. Za odchádzajúce hľadáme adekvátnu náhradu, nejaké sú už rozrobené, ale viac ešte nechcem prezrádzať. Sila družstva by sa však výrazne meniť nemala. Tento tím má svoj potenciál a budeme sa snažiť z neho dostať čo najviac. Obhájiť 3. miesto bude ťažké, ale ja mávam maximalistické ciele preto verím, že sa to podarí. Určite sa chceme aj v ďalšej sezóne pohybovať na horných priečkach tabuľky.
(pr)
 

Ohodnoťte článok: