Prečo nestojí autobus v dolnej časti Cajlanskej?

Máj 2007 / Prečítané 2204 krát
Spýtali sme sa za vás
   Do redakcie nám zatelefonoval občan Eduard Ney z Cajlanskej ulice a spýtal sa, prečo nestojí na ich ulici na niekdajšej zastávke pri Heldovi (v dolnej časti) autobus. Žijú tam prevažne starší ľudia a na zastávku v strede ulice alebo do centra mesta majú ďaleko.
   V mene nášho čitateľa sme sa obrátili na kompetentných – Slovak Lines, a.s. a Mesto Pezinok.


Zdá sa, že podľa stanovísk zainteresovaných bude zriadená autobusová zastávka aj v dolnej časti Cajlanskej ulice.


   Eva Vozárová, hovorkyňa spločnosti Slovak Lines, a.s.: – Pripomienky a návrhy cestujúcich si veľmi vážime a dôkladne sa nimi zaoberáme. Ak sú opodstatnené a sú podmienky na ich splnenie, je našou snahou vyjsť občanom v ústrety. V záujme riešenia tejto požiadavky sme sa spojili s MsÚ Pezinok, ktorý je zriaďovateľom autobusových zastávok. Dohodli sme sa, že po vzájomnej koordinácii vyberieme spoje, na ktoré požadovanú zastávku doplníme do cestovného poriadku. Zmena bude zrealizovaná po odsúhlasení príslušných schvaľovacích orgánov (Bratislavský samosprávny kraj). Naša spoločnosť Slovak Lines, a.s. tento návrh podporuje. O termíne zmeny môžeme občanov informovať aj prostredníctvom Pezinčana.
   A aké je stanovisko Mesta, ktoré je tiež zainteresované?
  Oliver Solga, primátor: – Som rád, že Slovak Lines, a.s., je ochotná doplniť chýbajúcu zastávku na dolnom konci Cajlanskej ulice. Po jej odsúhlasení Bratislavským samosprávnym krajom sa budeme informovať, či jej zaradenie do cestovného poriadku bude znamenať aj zvýšenie príspevku zo strany Mesta alebo len vybudovanie zastávky.
(mo)

Ohodnoťte článok: