Ďalšia rekordná dvadsaťštyrihodinovka

Máj 2007 / Prečítané 2299 krát
  Slovenské rekordy ako na bežiacom páse. V Pezinku sú už tri. Po plaveckej a stolnotenisovej dvadsaťštyrihodinovke je to ďalšie originálne podujatie – maratón spoločenských hier a netradičných športov. Konal sa 19. a 20. mája v obchodnom centre Mólo, jeho hlavným organizátorom bol, rovnako ako pri pingpongu, František Béber. Kartové hry, bowling, šach, skrebl, karkason, šípky a iné sprievodné hry sa hrali bez prestávky celých 24 hodín.
Na záver aktéri rekordu prevzali z rúk primátora účastnícke diplomy a vecné ceny.

   ,
,Už po poslednom úspešnom rekordnom stolnotenisovom podujatí vlani v októbri sme uvažovali o niečom novom. Vŕtalo mi to v hlave celú zimu. Napokon sme sa rozhodli zorganizovať celodenný maratón hier a súťaží v netradičných športoch. Jeho organizácia nebola jednoduchá, i keď som mal pomocníkov, predsa len veľká časť úloh zostala na mojich pleciach. Azda najťažšie je zháňanie sponzorov. Samotné súťaže prebehli hladko, keď si odmyslíme prirodzené problémy súťažiacich s únavou. Tentoraz ju zaháňali spevom, hlasnejšou reprodukovanou hudbou či hádzaním šípiek," povedal nám F. Béber.
   Do akcie sa zapojilo 42 súťažiacich v ôsmich disciplínach. Všetci dostali na záver účastnícke diplomy a najlepší v každej kategórii vecné ceny. Rozhodcom bol známy posudzovateľ rekordov Igor Svitok, ktorý na záver dodal: ,,Bol to veľmi dobrý nápad, doteraz sa o taký rekord na Slovensku nikto nepokúsil. Zaznamenali sme teda ustanovujúci rekord so zápisom do Slovenskej knihy rekordov. Hľadal som aj na internete, ako je to vo svete, podobné podujatie robia len v Nemecku, rekordmani však tieto aktivity robia na výdrž."
(mo)

Ohodnoťte článok: