Vyvrcholila Liga základných škôl v basketbale

Apríl 2007 / Prečítané 2175 krát
   V pondelok 2. apríla vyvrcholil v ŠH na Komenského ul. 2. ročník Ligy základných škôl v basketbale. Ide o projekt MBK Pezinok, ktorý podporuje aj Slovenská basketbalová asociácia (SBA), ktorého cieľom je nájsť basketbalové talenty medzi žiakmi základných škôl.
   Rovnako ako vlani, aj v tomto školskom roku sa súťaž hrala dlhodobo, systémom každý s každým. Víťazom sa stalo družstvo ZŠ Kupeckého, ktorého hráči sedem zápasov vyhrali a len raz odišli z palubovky porazení. Druhé miesto obsadila ZŠ Holubyho a na treťom mieste skončili minuloroční víťazi zo ZŠ Na bielenisku. Ďalšie priečky obsadili ZŠ Fándlyho a ZŠ Orešie.
   Počas záverečného slávnostného ceremoniálu odovzdávali najlepším družstvám i jednotlivcom ceny zástupcovia SBA – prezident Rudolf Petrovský a generálna sekretárka Nataša Hrisenková, primátor mesta Oliver Solga, viceprimátor a poslanec NR SR Ján Čech a prezident MBK Pezinok Ľubomír Blažek. Najlepším hráčom ligy a zároveň aj najlepším strelcom (154 bodov) sa stal Denis Navračič zo ZŠ Kupeckého. Najúspešnejším trénerom sa stal tréner víťazov Ján Miškov. Víťazné družstvo ZŠ Kupeckého.    Snímka (mo)
(pr)Víťazné družstvo ZŠ Kupeckého. Snímka (mo)

Ohodnoťte článok: