Dni Pezinka v Mladej Boleslavi

Ing. Ingrid Noskovičová / Apríl 2007 / Prečítané 1449 krát
   Kultúrne centrum Pezinok pod záštitou Mesta Pezinka zorganizovalo opäť úspešnú prezentáciu činností a stretnutia všetkých generácií z Pezinka a Mladej Boleslavi. Partnerské vzťahy medzi našimi mestami sa najlepšie prejavujú práve týmto spôsobom.
   Vo štvrtok, 29. marca, bola za účasti primátora Pezinka Olivera Solgu a 1. námestníka Magistrátu Mladej Boleslavi Jana Smutného slávnostne otvorená výstava Kataríny Vávrovej žijúcej a tvoriacej v Pezinku.
   Tomu predchádzalo stretnutie primátorov oboch miest, kde nový primátor Mladej Boleslavi MUDr. Raduan Nwelati s potešením skonštatoval, že spolupráca medzi našimi mestami je najplodnejšia, bude sa naďalej rozvíjať a prisľúbil skorú návštevu Pezinka.
   V piatok v dopoludňajších hodinách sme uviedli v Kultúrnom stredisku Svět program pre najmenších – žiakov 1. stupňa ZŠ – divadelné predstavenie Vynález Divadla Zanzara. Napriek tomu, že deti na začiatku tvrdili, že nebudú rozumieť po slovensky, hneď po prvej vete chápali a výdatne pomáhali smutnej víle, ale aj bojovali (aspoň slovne, rukami a nohami) proti ježibabe a drakovi, to všetko v podaní Pezinčanky Martiny Michalcovej-Halamíčkovej, ktorá ich i s Paľkom Peschlom ml. v závere roztlieskala a rozosmiala.
   To ôsmaci v hľadisku Domu detí a mládeže si ihneď porozumeli s účinkujúcimi na javisku z pezinského CVČ, ktorí hrou Alica za zrkadlom divadelného zoskupenia Desky reprezentovali na Festivale pána Pipa.
   O popoludňajšom programe Divadla folklóru Radosť v Dome kultúry píšeme na inom mieste.
   Večerné stretnutie seniorov z oboch miest sa začalo prehliadkou Domu s opatrovateľskou službou, ktorý je krásne zrekonštruovaný a poskytuje veľmi dobré služby pre starších obyvateľov Mladej Boleslavi. Spievaniu a spomínaniu nebolo konca-kraja, ba našli sa i pamätníci, ktorí ešte ako mládežníci boli pri vzniku partnerských vzťahov našich miest.
   Vzájomné debaty boli veľkým prínosom a všetci sme z Mladej Boleslavi odchádzali obohatení o skúsenosti z oblasti kultúrnej, sociálnej i bezpečnosti mesta. Ďakujeme a tešíme sa na ich návštevu o rok v Pezinku.
Ing. Ingrid Noskovičová, riaditeľka KC

Ohodnoťte článok: