Pezinok potrebuje pešiu zónu

Miroslav Malecký / Apríl 2007 / Prečítané 1391 krát
  V Pezinku okrem cestného obchvatu určite chýba pešia zóna. Kto poznal mestá, ako sú Košice alebo Humenné, pred a po vybudovaní pešej zóny, vie ako to ovplyvnilo život týchto miest, najmä počas letných večerov. Ľudia sa združujú okolo hracích fontán, korzujú, alebo využívajú posedenie na letných terasách reštaurácií, pizzerií, kaviarní či vinárničiek. Je to atmosféra, ktorú zatiaľ, a bohužiaľ, Pezinčania nepoznajú, možno iba na Vinobraní.
   Viem si predstaviť prebudovanie celej Štefánikovej a Kollárovej ulice na takúto zónu. Kamenné dlažby, malé fontány, umelý potok, liatinové štýlové pouličné lampy a lavičky, pekná zeleň a iné. Určite by bolo zaujímavé aj prepojenie takejto pešej zóny so Zámockým parkom prostredníctvom lávky alebo podchodu pod Mladoboleslavskou ulicou.
   Takýto projekt potrebuje veľké investície a možno aj dobrú vôľu zainteresovaných, ale určite to bude stáť zato. Okrem rôznych európskych fondov by sa dalo rátať aj s finančnou pomocou od podnikateľov či občanov mesta, napríklad za zverejnenie takéhoto darcu na dlaždici či múriku.
Miroslav Malecký, ul. Fraňa Kráľa

Ohodnoťte článok: