Keramické trhy sa blížia

Apríl 2007 / Prečítané 1586 krát
    V dňoch 15. – 17. júna sa uskutoční na Radničnom námestí v Pezinku 4. ročník Keramických trhov, jedinečného podujatia zameraného na prezentáciu keramického remesla. Ide o podujatie s medzinárodnou účasťou, svoju produkciu tu predstavia keramikári z celého Slovenska a Českej republiky. I v tomto roku okrem predaja bude ďalší sprievodný program.
   Návštevníci priamo na námestí uvidia ukážky točenia, prípadne si ho môžu aj sami vyskúšať. V centre pozornosti bude tiež súťaž Keramické svietidlo, do ktorej môžu prihlásiť výrobky všetci zúčastnení keramikári. Vystavené diela budú hodnotiť návštevníci formou anketových lístkov. Svoje si na podujatí nájdu i detskí návštevníci, ktorí sa s hlinou ako tvárnym materiálom zoznámia na detských tvorivých dielňach.
   Príjemnú atmosféru podujatia umocní ľudová hudba Andreja Záhorca, ľudová hudba Mladosť, džezová kapela Small Change, domáca kapela Arion a iné. Spôsob prijímania hrnčiara do hrnčiarskeho cechu priblíži návštevníkom zinscenované divadelné pásmo. Počas podujatia bude v Galérii Prokop na Potočnej ulici otvorená výstava akademického sochára Jozefa Sušienku.
   Veríme, že pestrá ponuka keramických výrobkov i bohaté sprievodné akcie potešia všetkých priaznivcov keramického remesla, ktorí sa rozhodnú navštíviť Keramické trhy i v tomto roku.
   Keramické trhy v roku 2007 sa konajú pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja.
(MM)

Ohodnoťte článok: