Rozálka sa predávať nebude

Mgr. Oliver Solga / Apríl 2007 / Prečítané 1787 krát
   Dôležitým bodom rokovania mestského zastupiteľstva bolo aj rozhodnutie zastaviť všetky rokovania a prípravné práce na odpredaji areálu Rozálka (pezinská pažiť). Ide o areál s výmerou 17,5 hektára, ktorý je majetkom mesta a rozprestiera sa medzi Strednou školou Policajného zboru a Hasičským areálom.
   Už od polovice deväťdesiatych rokov prebiehali mnohé rokovania a boli vyhotovené štúdie využitia tohto pozemku na výstavbu bytových a rodinných domov po jeho odpredaji. Hovorilo sa aj o spoločnom investovaní, zasietení alebo dokonca výstavbe a odpredaji hotových domov a bytov.
   Už pred štyrmi rokmi sa však objavili aj hlasy proti predaju, za zachovanie lokality na rekreačno-športové účely, alebo ako rezervy na výstavbu vo vzdialenej budúcnosti. Bol som tiež jedným z tých, ktorí hovorili, že niečo by sme mali zanechať aj našim deťom a vnukom. Tieto hlasy silneli najmä po minuloročných voľbách. Argumentom bolo i to, že Mesto už nevlastní podobný kvalitný pozemok, s takouto mimoriadnou rozlohou. Som rád, že názory smerujúce k zachovaniu Rozálky v majetku mesta a jej využitia v prospech všetkých občanov mesta nakoniec zvíťazili (proti bol len jeden poslanec a dvaja sa hlasovania zdržali), čo znamená, že Rozálka sa predávať nebude.
   Som presvedčený, že rozhodnutie zastupiteľstva prišlo v pravý čas a z dlhodobého hľadiska je rovnako strategické ako ekonomické. Na tomto pozemku môže byť v budúcnosti mestské kúpalisko, klzisko, športová hala s parkoviskom, ale aj nový futbalový areál alebo iný športový komplex. To všetko by sa však malo plánovať po dostatočnej diskusii s občanmi, ich informovanosti a zvážení ekonomických možností či potrieb obyvateľov.
Oliver Solga

Ohodnoťte článok: