Materské školy ďakujú za internet

Marec 2007 / Prečítané 1501 krát
   Svet napreduje neuveriteľnou rýchlosťou. Nečaká na tých, ktorí zaostávajú. Deň každého človeka je plný nových informácií, udalostí, ktoré formujú náš život a preto, nie je možné zatvoriť okno a tváriť sa, že nás sa to netýka. Internet je tým ,,oknom do sveta", ktoré nám pomáha kráčať s dobou, nezaostať a byť vždy v centre diania. Jeho vymoženosti už pozná aj malé dieťa a správne využívanie internetu môže veľmi pozitívne ovplyvniť kvalitu výchovy a vzdelávania, umožní kontakt s najnovšími poznatkami, aktuálne informuje, naučí základy komunikačnej etiky a sprostredkuje kontakty, ktoré obohatia život celej komunity.
   To všetko bolo donedávna veľkým snom všetkých pezinských materských škôl. Sen sa začal napĺňať. V januári tohto roku dostali materské školy v Pezinku výnimočný darček – bezplatné pripojenie na internet!
   Poviete si, že mať internet je dnes úplne normálna vec. Máte pravdu! Úplne normálne sú dnes užívateľmi internetu – bez poplatkov a finančných záväzkov – aj sedem materských škôl v Pezinku. Riaditeľky MŠ oceňujú nezištnú pomoc a ďakujú Borisovi Baričičovi, riaditeľovi firmy Next-com, s.r.o., ktorý otvoril pomyselné okno do sveta našej najmladšej generácii.
Riaditeľky MŠ v Pezinku