Štyri hodiny na pohotovosti

Marec 2007 / Prečítané 1800 krát
 Minulý mesiac som ochorela, s horúčkou 39 – 40 stupňov som letela s vyplazeným jazykom na pohotovosť. Keď som bola pred ordináciou, akurát z nej vyšla pacientka, tak som sa potešila, že som ako zázrakom na rade. Vtom vyšiel z dverí lekár, že musí ísť na nejakú dôležitú obhliadku. Čakala som dve hodiny, spotená, malátna a hlavne zúfalá som nadávala spolu s ďalšími pacientmi, ktorých tam už bolo neúrekom. Lekár prišiel o ďalšiu polhodinu, potešila som sa, že o chvíľu budem môcť konečne ísť domov. Žiaľ, bolo tam asi päť detí, tie majú samozrejme prednosť, na rad som sa dostala o ďalšiu hodinu. Takže si viete predstaviť, človek vyčerpaný chorobou, čaká na pohotovosti so zimnicou pomaly štyri hodiny.
   Aká je to pohotovosť, na rôzne mestské akcie sa vyhadzujú peniaze, ale na toto sa kašle. Práve na tieto základné služby by sa malo prihliadnuť, veď tu ide o chorých ľudí.
 Eva Viznerová


Na vysvetlenie:
   Pani Viznerová, v závere vašej sťažnosti na zdĺhavé ošetrenie na Lekárskej službe prvej pomoci poukazujete na vyhadzovanie mestských peňazí na všeličo iné, len nie na riešenie týchto problémov. Vec dávate do súvisu s Mestom, ktoré však vôbec o tomto nerozhoduje. Možno máte na mysli nedávno zriadené mestské zdravotné stredisko, to sa však stará iba o budovy a prenajíma priestory, v ktorých prevažne súkromní lekári poskytujú svoje služby.
   V minulom čísle Pezinčana bolo uvedené, že prevádzkovateľom Lekárskej služby prvej pomoci v Pezinku je spoločnosť INTPED s.r.o., ktorej konateľmi sú MUDr. Helena Orlická a MUDr. Pavol Orlický. Návrhy a sťažnosti na zdravotnú starostlivosť a na lekárov treba posielať na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja, odbor zdravotníctva a humánnej farmácie (ved. odd. Oľga Veselá), Sabinovská 16, 820 05 Bratislava, tel. č. 02/4826 4902, e-mail: zdravotnictvo@regionbsk.sk  alebo na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Bratislave.
   Samozrejme, že sme požiadali o reakciu na článok aj firmu zabezpečujúcu lekársku pohotovosť.
 (r)