Ad: Stĺpček o ,,stĺpku

Karel Votava / Marec 2007 / Prečítané 2166 krát
   Žiada sa mi, ako občanovi, reagovať na článok Stĺpček o ,,stĺpku", ktorého autorom je primátor Oliver Solga.
   V pravidelnej rubrike Stĺpek po našem autor Lajo Slimák vyjadruje verejne svoj názor, ktorý mu nemá právo v slobodnej krajine nikto vziať. Ak by svoj názor vyjadroval zoči voči primátorovi, občania by sa o tom nikdy nedozvedeli. Ak sa Lajovi zdá, že je v meste neporiadok, rovnako sa to môže zdať aj ďalším občanom. Ak ich bude veľa, neostáva primátorovi nič iné, ako vypočuť si ich vôľu a posilniť upratovacie čaty aj na úkor prerozdelenia finančných prostriedkov. Lajo Slimák týmto článkom len rozprúdil verejnú diskusiu. Jeho konanie považujem za normálne, ktoré v žiadnom prípade nevnímam ako nepriateľský útok na primátora. Len verejnou diskusiou môže magistrát mesta zistiť, čo občanov trápi a čo potrebujú.
   Na záver by som chcel upozorniť na fakt, že výťahy a rôzne rampy, ktoré mesto inštaluje, nie sú len svojvoľná iniciatíva, ale mesto má túto povinnosť danú zákonom, takže ich musí nainštalovať, či chce alebo nie. Aj keď verím, že primátorovi, ako aj väčšine občanov, na tom tiež záleží, lebo nikto nevie, či sa v takejto situácii tiež raz neocitne.
Karel Votava

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   
Chcem reagovať na článok Laja Slimáka a na odpoveď primátora Olivera Solgu.
  Pánu Slimákovi odkazujem, že prečo nenapadne tých, ktorí nedovolili presunúť holuby z Dolného kostola, ktoré túto kultúrnu pamiatku znehodnocujú. Nech sa tam ide pozrieť, čo je tam denne špiny po holuboch a zametač to denne už v skorých ranných hodinách zametá (aj keď prší).
   Áno, má pravdu pán Slimák v tom, že námestie je plné odpadkov, ktoré vietor roznáša po celom meste. Ale tiež treba napadnúť nedisciplinovaných spoluobčanov, ktorí zahodia na zem všetko, čo majú v ruke, miesto toho, aby podišli ku košom, ktoré sú rozmiestnené ná námestí.
Pán Slimák, najprv si overte situáciu a potom urážajte ,,hradných", ktorí vyriešili situáciu so znečisťovaním námestia tým, že platia zametačov a majú na riešenie aj dôležitejšie úlohy v meste.
Občianka mesta

Ohodnoťte článok: