Mesiac knihy v Malokarpatskej knižnici

Marec 2007 / Prečítané 2118 krát
   V stredu 21. marca sa v Malokarpatskej knižnici, ktorá je organizáciou v zriaďovacej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, v rámci Mesiaca knihy konalo vyhodnotenie niekoľkých súťaží, ktoré v knižnici prebiehali v minulom roku a boli určené predovšetkým deťom: súťaž o Kráľa detských čitateľov, Kritik roka, o Kráľovského pisára a Kráľovského maliara.
   Titul Kráľa detských čitateľov získala Katka Dubovská a postúpila do krajského kola súťaže. Prvý titul Kritik roka pripadol Dominike Stolárikovej (hodnotí sa schopnosť nielen čítať, vnímať, ale aj vyjadriť názor na prečítané a odporučiť ho ďalej deťom). Absolútnymi víťazmi literárnej súťaže a teda Kráľovským pisárom sa stali Michaela Toráčová v 1. kategórii (mladší žiaci) a Hanka Ondrejkovičová v 2. kategórii (starší žiaci). Tituly Kráľovský maliar získali: 1. kategória – Michaela Mikulková a 2. kategória – Marek Tarábek.
   Víťazi súťaží a držitelia čestných uznaní dostali okrem diplomov aj knižné dary, na ktoré prispelo Mesto Pezinok.
    Knižnica venovala víťazom bezplatné zápisné na jeden rok a bezplatný prístup na internet v knižnici.
   Na podujatí sa zúčastnili vzácni hostia, ktorí zároveň tvorili odbornú porotu – maliar a ilustrátor Peter Uchnár a jeho japonská manželka, takisto maliarka, Nana Furiyaová, obaja žijú v Pezinku. Literárnu časť vyhodnotili spisovateľky – Dagmar Wagnerová, Viera Valachovičová-Ryšavá a Viera Švenková.

Anna Gašparovičová, riaditeľka Malokarpatskej knižnice
 

Ohodnoťte článok: