Plavecké nádeje sa opäť presadili

Február 2007 / Prečítané 1439 krát
  Po prvý raz v krátkej histórii Plaveckého klubu Pezinok reprezentovali naše mesto dve plavkyne na zimných majstrovstvách mladších žiakov Slovenska, ktoré sa uskutočnili v decembri minulého roku v Spišskej Novej Vsi. V konkurencii plavkýň z celého Slovenska sa nestratili ani zverenkyne trénerky Nade Urbančokovej – Romana Baričičová a Simona Šintalová. Najlepšími výsledkami boli 11. miesto S. Šintalovej na 400 m voľný spôsob a 14. miesto R. Baričičovej na 100 m znak.
  V decembri nás potešili aj najmladší pezinskí plavci. Na krajských pretekoch v Malackách dominovali najmä Michal Lovič (1. miesto na 50 m znak a 3. miesto na 50 m kraul), Simona Mičudová (1. miesto na 25 m znak a 2. miesto na 25 m prsia) a Natália Zemková (2. miesto na 50 m znak a 2. miesto na 50 m kraul), striebornú medailu priniesol aj Adam Brat za 2. miesto na 25 m znak.
   Medaily a ocenenia pezinským plavcom čoraz viac pribúdajú. Ich tréningové úsilie, správny prístup trénerského tímu aj ochota vytvárať vhodné podmienky zo strany mestskej radnice, pod ktorú patrí naša plaváreň, sú nádejou do budúcich plaveckých sezón, veď záujem malých Pezinčanov o plávanie v Pezinskom plaveckom klube neustále rastie.
(lb)

Ohodnoťte článok: