Dni Pezinka v Mladej Boleslavi

Ing. Ingrid Noskovičová / Február 2007 / Prečítané 1652 krát

Templ  Kultúrne centrum v Pezinku pod záštitou Mesta Pezinka organizuje v dňoch 29. – 30. marca Dni Pezinka v Mladej Boleslavi.

   Prvý deň o 17.00 hod. bude vernisáž výstavy pezinskej výtvarníčky Kataríny Vavrovej v starobylých priestoroch Templu. Na druhý deň vystúpi pezinský divadelný súbor Desky z Epicentra – CVČ na Festivale Pana Pipa s predstavením Alica za zrkadlom. Festival sa uskutoční v Dome detí a mládeže Na výstavišti.
   V dopoludňajších hodinách sme pripravili predstavenie pre deti v Kultúrnom stredisku Svet, a to rozprávkový príbeh Vynález divadla Zanzara, kde hlavnú úlohu stvárňuje profesionálna herečka, Pezinčanka Martina Michalcová-Halamičková.
   Hlavný program sa ponesie v duchu idey roka 2007 – Pezinok, mesto priateľské k seniorom. V popoludňajších hodinách vystúpi Divadlo folklóru Radosť seniorov z Pezinka so spevoherným predstavením Vínko, vínko, tvrdý chlebík, ktoré žartovným spôsobom a pesničkami predstaví prácu vinohradníkov od jari do jesene.
   Podujatie vyvrcholí spoločenským stretnutím seniorov z Mladej Boleslavi a Pezinka, kde sa určite okrem zábavy nadviažu i nové priateľstvá.
   Aj to je zmyslom vzťahov miest Pezinka a Mladej Boleslavi i s ostatnými partnerskými mestami.

Ing. Ingrid Noskovičová, riaditeľka KCDivadlo folklóru Radosť

Ohodnoťte článok: