Výmena reportáží medzi Slovenskom a Rakúskom - Správy od susedov

redakcia / Január 2007 / Prečítané 2176 krát

  Od apríla 2006 je Občianske združenie Cieľ: integrovaná Európa koordinátorom medzinárodného cezhraničného projektu Interregionálny televízny program Správy od susedov, v ktorom v rámci cezhraničnej programovej výmennej siete spolupracujú televízie Bratislavského a Trnavského kraja.
    Výmennú sieť na území SR tvorí päť základných účastníkov: DTV – Devínskonovoveská televízia, TV Bratislava Nové Mesto, TV Pezinok, TV Senica, MTT – Trnava. Súčasne boli Správy od susedov distribuované, nad rámec projektu do ďalších šiestich lokálnych televízií: TV Nové Mesto nad Váhom, TV Handlová, TV Hlohovec, TV Karpaty, TV Centrál Nitra a TV Patriot Žilina. Prostredníctvom satelitného vysielania TV Patriot možno naše relácie sledovať na celom území Slovenska.
    V Rakúsku vysielali príspevky členov našej siete v Burgenlande – televízia BKF a v Dolnom Rakúsku – TV N1. Za osem mesiacov výmeny tam odvysielali 65 reportáží o živote v Bratislavskom a Trnavskom kraji. V slovenskej časti cezhraničnej siete bolo odvysielaných 83 reportáží od rakúskych partnerov.
    Do výmeny reportáží sa aktívne zapája aj TV Pezinok, ktorá je partnerom projektu. Každú stredu o 21.00 hod. v TV Pezinok v relácii Správy od susedov sa môžete dozvedieť čosi o živote v Rakúsku. Na druhej strane zas diváci v Burgenlande a Dolnom Rakúsku si môžu pozrieť reportáže z Pezinka. Medzi príspevkami nechýbali reportáže z Vinobrania, divadelného festivalu Cibulák, Keramických trhov, Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu Baba a ďalšie. Okrem toho TV Pezinok vyrobila aj upútavky na niektoré z týchto podujatí, ktoré boli odvysielané u rakúskych partnerov.


Ohodnoťte článok: