Voľby sú za nami, nastupuje tvrdá realita

František Féder / Január 2007 / Prečítané 2076 krát
    Prvú decembrovú sobotu volič po štyroch rokoch opäť rozhodol, kto pôjde z kola von a kto v ňom zotrvá, komu dá šancu riadiť veci verejné a ovplyvňovať kvalitu života v obvode a celom meste.
   Nuž časy sa menia a s nimi aj názory. Hoci, priznajme si, že v niektorých prípadoch by iste nebolo tak celkom nezaujímavé podumať aj o tom, koľko času a energie dali nami nezvolení kandidáti počas svojho minulého volebného obdobia a koľko asi môže do svojej ďalšej funkcie investovať povedzme taký dvojnásobný poslanec (MsZ, VÚC či NR SR). Ale iba pouvažovať, pretože slovenská legislatíva nijaké obmedzenia v tomto smere nepozná. V iných demokratických krajinách morálny kódex jednoducho nedovolí poslancovi pôsobiť naprieč celým politickým spektrom.
   Takže reč by možno mohla byť predovšetkým o tom, ako občana vtiahnuť do diania. Je dosť problémov, ktoré treba riešiť. Napríklad situácia v doprave, bytovej výstavbe, životnom prostredí, zdravotníctve, školstve, kultúre, v sociálnych službách a mnohé iné, ktoré rozhodujúcim spôsobom ovplyvňujú kvalitu života Pezinčanov. Staronoví i noví poslanci to iste vedia, veď tieto témy nechýbali ani v jednom volebnom programe uchádzača či už o post primátora alebo poslanca. Ostáva už len ich rozmeniť na drobné a v nasledujúcich štyroch rokoch im dať konkrétny obsah.
   Preto prajem všetkým zvoleným, primátorovi i poslancom, pri ich realizovaní veľa pracovného nasadenia, porozumenia, slušnosti, rešpektovania a kompromisov, aby sa naštartované veci, ktoré sú dlhodobou záležitosťou podarilo dotiahnuť v záujme väčšiny obyvateľov a nie iba úzkych, bohatých skupín.
   Vážení spoluobčania, aj touto cestou by som sa vám chcel poďakovať za doterajšiu poslaneckú podporu (1992 – 2006), vďaka ktorej som mohol pracovať v mestskom zastupiteľstve, v komisii sociálno-zdravotnej, v komisii školstva a kultúry, v pracovných poslaneckých skupinách a v rade školy na Holubyho ulici pre blaho nás všetkých.
František Féder,  exposlanec MsZ