Kultúrne centrum k článku: Mikuláša sme ani nevideli

Ing. Ingrid Noskovičová / Január 2007 / Prečítané 2180 krát

   V decembrovom čísle Pezinčana sme si prečítali noticku od autorky ,,rč", ktorá sa týkala vlaňajšieho vítania Mikuláša v meste. V mene organizátorov Kultúrneho centra, Centra voľného času a Mesta Pezinok máme pocit, že vám dlhujeme odpoveď a vysvetlenie. Vážime si váš názor, ktorý je i s návrhom na riešenie.
   Hádam to bude odpoveď i pre často uštipačné anonymné príspevky, ktoré vyjadrujú ich pisatelia prostredníctvom fóra na pk.nete a nielen na túto tému o dianí v meste. Česť výnimkám.
   Verte nám, že to, ako vyznel mikulášsky program, mrzí predovšetkým nás, organizátorov. Nie je predsa naším záujmom, aby sme pripravili niečo zlé, na čo sa nebude v dobrom spomínať a už vôbec nie vtedy, keď to robíme pre diváka najvzácnejšieho, pre dieťa. Boli by sme predsa sami proti sebe.
   Možno si spomeniete, ale v deň konania tohto podujatia (5. 12. 2006) bolo veľmi zamračené a počasie bolo také, že 30 minút pršalo, 30 minút svietilo zubaté slnko. Vždy, keď sme sa už pobrali stavať tribúnu, začalo pršať. Obrazne povedané vari stokrát sme nervózne pozerali na oblohu a dúfali, že prestane. Áno, prestalo, ale až podvečer, keď sa začal program. Ako núdzové riešenie sme teda zvolili schody vedúce do budovy mestského úradu. Vedeli sme, že to nie je ideálne riešenie, ale dekorácie programu a aparatúra nemôžu navlhnúť. Iste, ideálne by bolo zastrešenie, lenže firmy poskytujúce túto službu sa pohybujú v cenových reláciách 20 – 30 tisíc Sk. Ak by niekto chcel navrhnúť letné ,,šiatriky" z obchodných domov, tieto neudržia nápor vetra, máme to odskúšané.
   Čo sa týka balkóna mestského úradu, tu boli v minulých rokoch sťažnosti, že nevidieť dobre cez konáre stromov a tiež je tento priestor malý na program.
   Návrh na konanie podujatia pred Domom kultúry sa nám páči, tiež sme o ňom uvažovali, ale príchod Mikuláša súvisí s rozsvietením mestského vianočného stromčeka, ktorý bol na Radničnom námestí. Nie je však vylúčené, že v budúcnosti bude stromček i pred Kultúrnym centrom a aj iné podujatia sú plánované na tomto priestranstve. Ešte jedna pripomienka – Mikuláš pokračoval vo svojom príhovore k deťom i v priestoroch nášho spoluorganizátora – OC PLUS, tam ho bolo vidieť skutočne dostatočne, deti sa s ním fotili, podávali si s ním ruky. Do OC PLUS boli deti pozvané niekoľkokrát na námestí.
   Na záver sa teda v mene organizátorov ospravedlňujeme všetkým deťom, ktoré Mikuláša dobre nevideli. Pozitívna informácia je, že Mesto Pezinok v roku 2007 zakupuje prestrešenú tribúnu a my veríme, že nielen práca organizátorov nevyjde nazmar, ale predovšetkým budú spokojné všetky deti. 

Za organizátorov: Ing. Ingrid Noskovičová s kolektívom Kultúrneho centra.