Pezinok na Slovakiatoure

Január 2007 / Prečítané 2193 krát

Prezentácia s družobnými mestami
   Pezinok sa opäť dôstojne prezentoval na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. V našom stánku ponúkali svoje produkty aj partnerské mestá. 
   Výstavný areál bratislavskej Incheby sa v dňoch 18. – 21. januára zaplnil vystavovateľmi a návštevníkmi 13. medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour. Tradične na výstave malo zastúpenie aj Mesto Pezinok, ktoré sa už viac rokov usiluje o oživenie cestovného ruchu. V našom stánku sa prezentovali i partnerské mestá – Mladá Boleslav, Neusiedl am See, Mosonmagyaróvár a Izola.

   Prvý deň sme na výstave stretli aj kráľovnú vína, bubeníka a zástupcu Pezinského panstva. 

   Naše mesto sa okrem ponuky služieb v cestovnom ruchu zameralo na propagáciu miestnych podujatí ako sú Vinobranie, Keramické trhy, Cibulák, Permoník, Dychovky v preši, Fyzulnačka a iné. Návštevníci stánku mohli ochutnať naše regionálne špeciality – vína, fazuľovú polievku, kapustnicu.
Mesto Pezinok sa tentoraz zameralo výhradne na vlastnú prezentáciu, nebolo zastúpené v spoločnom stánku Malokarpatského regiónu. V samostatnej expozícii mohli byť v širšej miere a komplexnejšie prezentované aktivity, ktoré sú zaujímavé pre turistov. 

(mo) 

Okolo nášho stánku bolo stále rušno.


Ohodnoťte článok: