Vianočné trhy – nákupy i dobročinnosť

Ing. Eva Lupová / December 2006 / Prečítané 2367 krát
Hoci chýbal sneh ako dôležitá rekvizita pre navodenie sviatočnej atmosféry, ostatné podmienky boli, našťastie, na tohtoročných Vianočných trhoch (14. – 16. 12.) splnené. V ponuke boli tradičné darčeky, vianočné ozdoby i gastronomické špeciality, typické pre tieto najkrajšie sviatky roka. Ako obyčajne z vyše 60 stánkov najviac obliehané boli tie s vareným vínom, punčom a vianočným pečivom. Komu nepomohli tekuté zohrievacie prostriedky, mal možnosť nasať trošku tepla pri dvoch otvorených ohňoch.
Ani tohtoročné Vianočné trhy v Pezinku našťastie neboli iba miestom nákupu darčekov a vianočných dekorácií, ale hlavne priateľských stretnutí a dobročinnosti. Výťažok z predaja mnohých stánkov (Lions club, Dobročinný bazár Revie – Malokarpatskej komunitnej nadácie, Špeciálna základná škola s materskou školou, Študentský parlament, Gymnázium, skauti) išiel na charitu, podporu miestnych neziskových aktivít, hlavne mládeže a zdravotne postihnutých.
O spríjemnenie sviatočnej atmosféry sa pričinili dychové hudby Grinavanka a Vinosadka, folklórny súbor Poleno z Bratislavy a reprodukovaná hudba.

Ohodnoťte článok: