PROBLÉMY NA SEVERE

Andrej Kukumberg / December 2006 / Prečítané 2153 krát
Vážená redakcia,
nie je mojim zvykom takto kritizovať, lebo určité veci sa dajú pochopiť a tolerovať. Avšak, keď prekročia hranice trpezlivosti nezostáva nič iné, ako sa obrátiť aj na médiá, aby pomohli pri riešení našich problémov. Skúšal som aj iniciatívu prostredníctvom poslancov, avšak bez ohlasu...
V podstate ide o dva problémy, ktoré sa týkajú obyvateľov sídliska Sever.
Prvý problém sa týka dopravy. V ranných hodinách od 5.30 hod. idú zo sídliska len dva spoje do Bratislavy. Jeden o 5.35 od polikliniky, cez Sever do Bratislavy a druhý priamo zo Severu o 6.35 hod. Keby ste išli na zastávku SAD Cajlanská stred o 5.40, našli by ste tam pätnásťmetrový rad čakajúcich cestujúcich a taký istý na Severe. Tu je autobus už taký plný, že sa nedá nastúpiť. To isté sa týka aj spoja o 6.35. Ľudia v snahe získať miesto na sedenie sa stavajú do radu už pol hodiny pred odchodom. Tento stav trvá len počas školského roka. Pýtam sa, prečo SAD nenasadí aspoň jeden spoj zo Severu asi o 6.15 hod.?
Ďalej autobus o 6.35 hod. do Bratislavy prechádza cez prepchatý Pezinok 25 – 30 minút, nemohol by ísť o 15 – 20 minút skôr?
V čase od 17.35 do 19.00 hod. nejde na Sever z námestia žiadny spoj. Nezostáva nič iné ako ísť pešo. Čo majú robiť invalidi a starší ľudia?
Druhý problém sa týka chodníka na Severe, ktorý ide od potravín Jednota smerom ku kúpalisku. Je pokrytý tenkou vrstvou kamennej drviny. Po daždi sa nedá po ňom vôbec prejsť. Chodia tade mamičky s kočíkmi, starší ľudia, množstvo detí. Aby obišli kaluže vody musia vyjsť na trávu. Hodila by sa tam zámková dlažba. Určite by to bola investícia pre ľudí na Severe na nezaplatenie. Pochopí nás už niekto?


Ohodnoťte článok: