Pezinskí džudisti v tomto roku bronzoví

December 2006 / Prečítané 2784 krát
Džudisti 1. JC Pezinok sú už tradičnými účastníkmi finále play-off 1. ligy džudistov, svoje postavenie v slovenskej špičke potvrdili aj tento rok ziskom bronzových medailí.
   Tradičné vyvrcholenie súťaže džudistov sa konalo v sobotu 2. decembra v Banskej Bystrici. V prvom semifinále si Slávia STU Bratislava ľahko poradila so Sláviou Trnava 7:0. Potom nastúpili na tatami domáci obhajcovia titulu proti 1. JC Pezinok. Banskobystričania zdolali našich džudistov hladko 6:1, jediný bod pre Pezinok získal Milan Randl, ktorý vo váhovej kategórii do 90 kg zdolal Gregora.

Džudisti 1. JC Pezinok – horný rad zľava: Jozef Tománek, Rastislav Neu, Pavol Jurčík, Martin Tománek, dolný rad zľava: Marián Valovič, Milan Randl, Karol Alföldy, Adam Uherek, Matej Vinohradský,    

   V súboji o 3. miesto sa teda stretli porazení semifinalisti, 1. JC Pezinok a Slávia Trnava. V súboji jednoznačne dominovali Pezinčania, ktorí zvíťazili 5:1 a mohli sa radovať z bronzových medailí. Za Pezinok bodovali Alföldi, Valovič, M. Tománek, Randl a Komloš. Pre pezinské džudo je to od roku 2001 v poradí už šiesta medaila, z toho druhá bronzová. Na vytúžený titul však naši džudisti stále čakajú.
Majstrom Slovenska družstiev sa stala Slávia STU Bratislava, ktorá vo finále zdolala Duklu Banská Bystrica 4:2.
Darilo sa aj pezinským dorastencom, ktorí obhájili minuloročný triumf a stali sa znova majstrami Slovenska dorasteneckých družstiev. V sobotu 25. novembra sa konal záverečný, štvrtý, turnaj tejto kategórie v Žiline, na ktorom Pezinčania zvíťazili, čím potvrdili svoju dominanciu v tejto sezóne. V celkovom hodnotení získali 210 bodov, druhý ŠK Michalovce predstihli o 69 bodov a tretí ŠK Kolárovo dokonca o 77 bodov.


Ohodnoťte článok: