Ako si nás získavali kandidáti vo voľbách?

Milan Oravec / December 2006 / Prečítané 2081 krát
   Máme za sebou komunálne voľby. Mali sme príležitosť zvoliť si primátora a poslancov, ktorým dôverujeme a chceme, aby spravovali naše mesto v nasledujúcich štyroch rokoch.
O všetkom je rozhodnuté, zvíťazili tí, ktorí dostali najviac voličských hlasov. Niektorí z kandidátov možno s výsledkom volieb nie sú spokojní, ale rozhodli o tom voliči a výsledok demokratických volieb treba prijať.
Chceli by sme sa vrátiť k predvolebnej kampani. Aká vlastne bola?
Zdalo sa nám, že nebolo toľko invektív a osočovania na verejnosti cestou médií a anonymných plagátov, ale čo sa týka množstva reklamných materiálov, tak táto kampaň určite prekonala všetky predchádzajúce.
Vo výkladoch obchodov a na výlepových plochách boli stovky plagátov s kandidátmi na primátora, ale i poslancov. Ich tváre sme našli v novinách, v televízii, na letáčikoch v domových schránkach. Prvýkrát aj na veľkých bilbordoch, otáčajúcich sa reklamných plochách, na stojkách, na internete. Dokonca výzvy o voličskú priazeň sa šírili aj esemeskami.
Nakoniec sa však ukázalo, že voliči nevyberali podľa masívnosti, úchvatnosti, sľubov a predvolebného ,,masírovania". Stavili na osvedčené tváre, zdá sa, že boli rozhodnutí už predtým, než sa volebná kampaň začala...

Ohodnoťte článok: