Návšteva žiakov z Nemecka

December 2006 / Prečítané 2034 krát
Druhý novembrový týždeň (6. – 10. 11.) navštívili ZŠ Kupeckého učiteľky a žiačky z partnerskej školy z nemeckého mestečka Zeulenroda. Na ich návštevu sme sa veľmi tešili a poctivo pripravovali.
V pondelok večer sme ich čakali na stanici. Spočiatku sme sa obávali, ako sa s nimi dohovoríme, ale nakoniec sme to zvládli celkom slušne. Veľmi nám však pomohli aj slovníky. Prvá noc bola zo všetkých asi najťažšia. Začali sme sa spoznávať. Na druhý deň hostí z Nemecka srdečne privítala riaditeľka školy a potom sa zoznámili s ostatnými žiakmi. Chvíľu pobudli na našej hodine matematiky a potom sme odišli na výlet do Bratislavy. Boli sme na hrade, v starom meste a v obchodnom centre. Domov sme sa vrátili až podvečer. Na ďalší deň sme na škole pripravili konferenciu o projekte COMENIUS. Prekvapením na záver bol koláč priateľstva, ktorý sme upiekli spoločne.
Nasledujúci deň sa naši hostia zúčastnili na hodinách anglického a nemeckého jazyka v jazykových triedach. Poobede sme boli na prehliadke Pezinka. O piatej sme sa stretli v jednej reštaurácii, kde sme mali rozlúčkovú večeru. Zabávali sme sa, ale bolo nám smutno, že je to náš posledný spoločný večer.
Ráno sme ich išli odprevadiť na stanicu. Keď prišiel vlak, poslednýkrát sme sa rozlúčili. Návšteva sa skončila. Budú nám chýbať, lebo sme sa s nimi skamarátili. Sme radi, že sme mohli spoznať našich rovesníkov z inej krajiny. Už teraz sa tešíme na návštevu u nich.

Spoločná snímka z návštevy


Ohodnoťte článok: