Lyžiari sú na zimu pripravení

Hana Schvarcová / November 2006 / Prečítané 1687 krát
Od jari do neskorej jesene sa každú nedeľu schádzajú členovia Lyžiarskeho klubu Baba na pracovných brigádach. Čaká ich údržba lyžiarskych tratí v celkovej dĺžke 2 910 m. Hneď zjari bolo nevyhnutné vyčistiť lyžiarske strediská Baba a Zochova chata od množstva odpadu, čo si tu ,,pozabúdali” návštevníci počas zimnej sezóny. Nasledovalo pravidelné kosenie zjazdoviek, ich čistenie od konárov a kameňov, drobné opravy techniky a technického vybavenia stredísk, či napríklad oprava vodných nádrží slúžiacich na umelé zavlažovanie, ktoré poškodil topiaci sa sneh.
Lyžiari sa podieľajú sa aj na budovaní strediska. Už niekoľko rokov obľúbené večerné lyžovanie by sa nezaobišlo bez umelého osvetlenia zjazdoviek, ktoré sa opäť rozšírilo. S tým súvisí aj umelé zasnežovanie svahov, do ktorého prúdili aj tento rok nemalé investície, a tak sa návštevníci strediska môžu tešiť na efektívnejšie zasnežovanie a dobrý pocit z lyžovačky na viacerých zjazdovkách aj v prípade, ak k nim počasie nebude priaznivo naklonené.
Noviniek prispievajúcich k pohode lyžiarov je však na prichádzajúcu sezónu pripravených viac. Na Babe bude počas zimnej sezóny k dispozícii originálny sanitárny kontajner, ktorý bude slúžiť ako kabíny WC pre návštevníkov, rozširujú sa možnosti občerstvenia najmä počas dní, keď je stredisko najviac vyťažené.
Zochova chata, ktorú spravuje Lyžiarsky klub Baba, sa pripravuje najmä na lyžiarsky výcvik detí predškolského veku a detí prvého stupňa základných škôl. Malí začínajúci lyžiari sa tu stretnú s najnovším spôsobom dopravy lyžiarov – dopravníkovým pásom, ktorý im uľahčí ťažké lyžiarske začiatky. Aj na Zochovej chate je už samozrejmosťou umelé zasnežovanie a osvetlenie svahu pri večernom lyžovaní.
Obe lyžiarske strediská sú už na lyžiarov pripravené. A nadšenci zimných športov sa môžu tešiť na skvelú lyžovačku, aká v najbližšom okolí určite nemá konkurenciu.

Ohodnoťte článok: