Pred voľbami

November 2006 / Prečítané 1844 krát
V prvú decembrovú sobotu sa uskutočnia v Slovenskej republike komunálne voľby na funkčné obdobie 2006 – 2010. V Pezinku budeme voliť poslancov mestského zastupiteľstva a primátora.
   O 25 poslaneckých miest v najvyššom orgáne mesta sa uchádza 103 kandidátov politických strán a hnutí, 9 z nich je nezávislých. Najviac kandidátov ponúkajú koalícia ĽS-HZDS + SNS (25) a SMER (24). Z doterajších 25 poslancov sa o znovuzvolenie uchádza 21.
   Do primátorského kresla zasadne jeden z trojice kandidátov: Ing. Jozef Chynoranský, doterajší zástupca primátora, 44-ročný, kandidát SDKÚ-DS, Mgr. Oliver Solga, doterajší primátor, 52-ročný, nezávislý a Ing. Marián Šipoš, stavebný inžinier, 35-ročný, nezávislý.
   O zložení poslaneckého zboru a mene primátora v Pezinku rozhodnú voliči v piatich volebných obvodoch. O tom, kto bude poslancom sa rozhoduje osobitne v každom volebnom obvode. V troch obvodoch sa volí po 7 poslancoch a v dvoch menších (Grinava, Cajla) po dvoch. Primátora volia voliči vo všetkých piatich volebných obvodoch.

Ohodnoťte článok: