Milan Randl bronzový v Európe

Október 2006 / Prečítané 1495 krát
Jedným z najväčších  úspechov slovenského džuda v poslednom období je bronzová medaila 19-ročného Pezinčana Milana Randla z majstrovstiev Európy juniorov v Rige.
Milan, ktorý štartoval vo váhovej kategórii do 81 kg, zvíťazil v 1. kole nad Estóncom Alexandrom Marmeljukinom vo vyrovnanom súboji v zlatom skóre na juko. V druhom kole zdolal Rakúšana Alberta Ferchera na wazari. V treťom kole Randl dosť nešťastne prehral s Gainaom z Moldavska na ipon a ďalej musel bojovať v repasáži. Tu najskôr vyhral nad Maďarom Gergelyom Szemanom v zlatom skóre na juko a v druhom repasážnom zápase zdolal Gruzínca Davida Karbelašviliho na ipon a postúpil do súboja o tretie miesto. V ňom zvíťazil nad Timurom Alichanovom z Azerbajdžanu na juko.
Milanov fantastický úspech komentoval šéftréner pezinského džuda Jozef Tománek:
,,Milan dlhodobo podáva vynikajúce výkony a je bezpochyby najkvalitnejším pretekárom nášho klubu, ak nie v celej republike."
V októbri reprezentoval Milan Slovensko aj na juniorských majstrovstvách sveta v Dominikánskej republike, kde skončil siedmy. V 1. kole v hmotnostnej kategórii zdolal Rakúšana Ferchera zlatým skóre. V druhom kole však nestačil na Amirchaniho z Iránu, s ktorým prehral na waza-ari. V opravách vyhral najskôr nad Mongolom Ambaselmom na juko, potom rovnako na juko nad Juhoafričanom Jagom. V boji o postup do súboja o bronz prehral Milan s Kakitom z Japonska na ippon a obsadil celkové 7. miesto čím vyrovnal svoje umiestnenie z roku 2004.

Ohodnoťte článok: