Najlepšiu fazuľovú polievku navarili súťažiaci z Ch. Grobu

Ing. Eva Lupová / Október 2006 / Prečítané 2495 krát
Medzinárodná súťaž vo varení fazuľovej polievky Fyzulnačka sa postupne stala pevnou súčasťou programu Vinobrania v Pezinku. Tohtoročný, v poradí už 4. ročník, bol opäť väčší a vydarenejší. O priazeň laickej i odbornej poroty sa uchádzalo 21 tímov z troch krajín. V hlavnej súťaži si vavríny víťaza a putovnú cenu odniesol tím z Chorvátskeho Grobu, druhé miesto získal Šrotodaj z Českej republiky a tretiu priečku si vybojoval domáci SPPP, a.s. (Spolok priateľov pečeného prasiatka). Vďaka zisku najväčšieho počtu zlatých fazuliek od laických degustátorov získal cenu laickej verejnosti tím Hádzanárov.

Tím Hádzanárov si získal priazeň laických ochutnávačov.

   Tohtoročná Fyzulnačka bola okorenená i novým sprievodným programom – majstrovstvami Slovenska v ťahaní vína heverom (z 5-litrového demižóna). Vytvoriť ustanovujúci rekord v tejto disciplíne sa podarilo Pezinčanovi Jánovi Hrbekovi, ktorého výkon – 38,5 sekundy, bude zapísaný aj do Slovenskej knihy rekordov.
Významnú zásluhu na tom, že sa obe podujatia vôbec mohli uskutočniť, majú nasledovní sponzori: firma Lexmark (generálny sponzor), súťaž ďalej podporili – mesto Pezinok, TSE – Ing. Miroslav Gajdoš, Nokia, Auto-rep, Štefan Adler, Eugen Belica, CDS – Ľubomír Čeman, Vladimír Ulrych, SOU na ul. M. R. Štefánika 9 v Pezinku, Marek Kollár a spol., Kultúrne centrum Pezinok a Dušan Vandlík. Organizátori všetkým subjektom úprimne ďakujú.


Ohodnoťte článok: