Blíži sa Deň otvorených pivníc

J. Dudová / Október 2006 / Prečítané 1665 krát
Milovníci dobrého vína sa už tešia na nezabudnuteľnú atmosféru otvorených pivníc. V tomto roku vás malé, veľké, kamenné i murované pivničky Malokarpatského regiónu 17. a 18. novembra privítajú už po siedmykrát. V roku 2000, keď toto podujatie začínalo, ich bolo sedemnásť. Dnes vás dobrými vínami, gastronomickými pochúťkami privíta 81 pivníc a 130 vinárov. Teší nás záujem vinárov ale i vás návštevníkov.
V Pezinku nájdete počas týchto dvoch dní od 12.00 do 21.00 hod. otvorených pätnásť pivníc. Vaše putovanie môže začať vo veľkej firme Víno Matyšák, ktorá má sídlo v Glejovke, alebo to zobrať z druhej strany a začať v útulnej pivničke rodiny Borikovcov. Premiéru bude mať pivnica Winery s.r.o. a Vinárstvo Milana Skovajsu.
Vstupenky si v Pezinku môžete zakúpiť v Mestskej vinotéke od 13. novembra, v sídle Malokarpatskej vínnej cesty v Modre sa budú predávať od 6. novembra. A čo je súčasťou vstupenky? Pohárik, ktorý vám bude slúžiť na degustáciu vo všetkých pivniciach, taštička kam si ho po ceste odložíte, štuplík – ako neodmysliteľný symbol vinára, orientačná mapka a pas, aby ste si v každej pivničke mohli opečiatkovať, že ste v nej už boli. Dostanete aj kalendár všetkých podujatí, ktoré sa na Malokarpatskej vínnej ceste uskutočnia od novembra do októbra budúceho roku.

Ohodnoťte článok: