Vinobranie sa vydarilo, návštevníci boli V bohatom kultúrnom programespokojní

Milan Oravec / Október 2006 / Prečítané 1534 krát
Tohtoročné pezinské Vinobranie bolo v skoršom termíne a podobné podujatie bolo i v Rači, aj napriek tomu prišlo do nášho mesta veľa ľudí, najmä z Bratislavy. Pezinok si obľúbili, pretože návštevníkom každoročne ponúka širokú škálu občerstvovacích a stravovacích možností v stánkovej i reštauračnej podobe, ale aj veľa atrakcií a mnohorakých foriem zábavy. Centrum mesta je na takéto podujatie mimoriadne vhodné, je schopné naraz prijať tisíce ľudí.

   Už v piatok ulice mesta ožili stovkami prvých návštevníkov, ich nosy neodolateľne šteklili vône gastronomických špecialít, začali sa ochutnávky vín, burčiaku. Navečer po slávnostnom otvorení podujatia sa na oboch tribúnach rozbehli kultúrne programy, ktoré pokračovali aj v sobotu a v nedeľu. Zabávalo sa dlho do noci, na viacerých miestach hrali hudby, tancovalo sa.
V sobotu doobeda bola Fyzulnačka (píšeme o nej na inom mieste), na nádvorí Zámku otvorili výstavu vín. Večer bol ohňostroj.
V nedeľu o desiatej bolo požehnanie úrody, potom začal pestrofarebný alegorický sprievod a programy.
Pezinčania znovu dokázali, že sú dobrí hostitelia, návštevníci boli spokojní a tí ktorým sa u nás páčilo prídu iste aj nabudúce. 


Ohodnoťte článok: