Na hromadný odber prišlo len zopár darcov

Milan Oravec / Október 2006 / Prečítané 1620 krát
Národná transfúzna jednotka z ružinovskej nemocnice zabezpečila v pondelok 9. októbra odber krvi od dobrovoľných darcov krvi. Do priestorov Domu kultúry ich prišlo len šesť, čo pochopiteľne lekárku a zdravotné sestry, ktoré odber zabezpečovali, sklamalo. Je diskutabilné, či sa vyplatí na takúto akciu ťahať z Bratislavy špeciálne sanitné vozidlo a obsluhujúci zdravotný personál.
Nepoznáme všetky dôvody, prečo prišlo tak málo darcov, ale isto sa pod to podpísala aj slabá propagácia akcie. Už v minulosti nás darcovia krvi upozorňovali, že o niektorých organizovaných odberoch ani nevedia, pritom by sa na nich radi zúčastnili. Pár plagátov zrejme oznamovaciu funkciu dostatočne nesplní.
Aj my by sme radi organizátorom pri propagácii hromadných odberov pomohli, samozrejme, pokiaľ nás budú v budúcnosti o akcii zavčasu informovať.
Na záver ešte spomenieme mená darcov, ktorí v októbri darovali krv: Mária Ženišová, Emília Lomianská, Alica Lišková, Daniela Šianderová (prvodarkyňa) a Richard Molnár. Jednému darcovi zo zdravotných dôvodov krv neodobrali.


Ohodnoťte článok: